האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
צוות המעבדה האזרחית

צוות המעבדה האזרחית

ד"ר יעל בראל-בן דוד - מנהלת המעבדה האזרחית

בעלת תואר ראשון בביולוגיה ופילוסופיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, תואר שני (בהצטיינות) ותואר דוקטור בתקשורת המדע מהפקולטה לחינוך למדע וטכנולוגיה בטכניון - מכון טכנולוגי לישראל. יעל עוסקת בתקשורת והנגשת מדע, מדריכה סדנאות תקשורת המדע ברחבי הארץ ובחו"ל ומרצה בסדנאות להכשרת מורים.

 

ד"ר חני סבירסקי - מנהלת המעבדה האזרחית

בעלת תואר ראשון (בהצטיינות) ו-M.Ed בחינוך לפיזיקה ודוקטורט בחינוך מדעי מהפקולטה לחינוך למדע וטכנולוגיה בטכניון - מכון טכנולוגי לישראל. מחקרה של חני התמקד בעניין של תלמידים במדע באמצעות שאלות שהתלמידים מעלים בסביבות פורמליות ובלתי פורמליות. לחני ניסיון בהוראת מדעים ובהכשרת מורים ובשנתיים האחרונות, מובילה פרויקט מדעי אזרח חדשני "שינה: שליש מהחיים" המשותף למרכז לקידום מדע אזרחי בבתי ספר (TCSS) ולמעבדה האזרחית.

 

ד"ר קרן דליות

מנהלת המענקים והשותפויות של המעבדה האזרחית. בעלת תואר ראשון בתקשורת ויחסים בינלאומיים, תואר שני בתיאוריה ופרקטיקה של זכויות אדם וכן תואר שני נוסף ודוקטורט במדיניות חינוך בינ"ל. במהלך הפוסט-דוק שלה בקבוצת המחקר של תקשורת המדע בטכניון, עסקה קרן במחקר מגוון הנוגע לתפיסות ועמדות של הציבור כלפי סוגיות מדעיות-חברתיות, ובפוטנציאל של קידום הרלבנטיות של מדע לחיי היום-יום של אזרחים.

 

פרופסור אילת ברעם-צברי

פרופסור מן המניין בפקולטה לחינוך במדע וטכנולוגיה בטכניון וראש קבוצת המחקר "תקשורת מדע שימושית". ייסדה את סדרת כנס תקשורת המדע הישראלית, ומשמשת כחברה נבחרת בוועדה המדעית של רשת התקשורת הציבורית של המדע והטכנולוגיה (PCST), שמטרתה לשפר את תקשורת המדע ברחבי העולם. אילת חברה במועצה המייעצת של תוכנית המעורבות הציבורית ב- LabX של האקדמיה הלאומית האמריקאית למדעים, נבחרה כחברת האקדמיה הצעירה לישראל (2016-2020) ושימשה כיו"ר ועדת התקשורת שלה. כמו כן, היא חברה במרכזי המצוינות במחקר הישראלי (I-CORE) בנושא "למידה בחברה מרושתת" ו"המרכז לקידום מדע אזרחי בבית-הספר " (TCSS). המחקר שלה מתמקד בגישור החינוך המדעי, זיהוי תחומי העניין של אנשים במדע, התבססות על אינטרסים אותנטיים של אנשים במדע ללמד ולתקשר מדע בדרכים משמעותיות יותר ורלוונטיות אישית ותמיכה במדענים בהפיכת התקשורת המדעית לאפקטיבית.

 

פרופסור טלי טל

דיקנית הפקולטה לחינוך במדע וטכנולוגיה, וראש קבוצת המחקר הבלתי פורמלי של מדע וחינוך סביבתי. סיימה דוקטורט בטכניון בשנת 1998 וסיימה פוסט-דוקטורט באוניברסיטת מישיגן. מאז שנת 2000 היא חברת סגל בטכניון. המחקר שלה מתמקד בלימוד מדע במסגרות לא פורמליות, למידה מבוססת חקירה, חינוך סביבתי ולמידה המערבת סוגיות חברתיות-מדעיות.

פרופסור טל היא כיום נשיאת NARST, ארגון עולמי לקידום חינוך מדעי באמצעות מחקר. היא יושבת ראש הוועדה המקצועית של משרד החינוך למדעי הסביבה ואחת מ- PIs של TCSS – המרכז לקידום מדע אזרחי בבית-הספר, במימון הקרן הישראלית למדע ומשרד החינוך.

 

 

צוות המעבדה האזרחית - שיתוף פעולה בין הטכניון, מדעטק והקהילה

צוות המעבדה האזרחית עם בעלי תפקידים במדעטק