האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
העולם הרובוטי ותערוכת Robot-Zoo (תערוכת עבר במדעטק)

העולם הרובוטי ותערוכת Robot-Zoo (תערוכת עבר במדעטק)

 

יותר מ-320,000 איש ביקרו בתערוכת העולם הרובוטי שנסגרה ב 25.4.2011

עוד מהימים בהם היה הרובוט פרי דמיונם של סופרים ותסריטאים של מדע בדיוני, ועד היום- עידן שבו הרובוטים משמשים בתחומים שונים ומגוונים, רובוטים היו ומהווים מקור להשראה לעתיד וסמל לניסיון להאניש את המכונה.

ב- 1.7.10, הושק במדעטק "העולם הרובוטי" – חוויה רובוטית לכל המשפחה שבמרכזה Robot Zoo – תערוכה בינלאומית שהגיעה לראשונה לישראל ומציגה גן חיות רובוטי צבעוני ותוסס.
 

ROBOT ZOO - הציגה מבחר דגמים רובוטיים מרהיבים וגדולי מידות של בעלי חיים, ביניהם זיקית, קרנף, תמנון, זבוב ועוד חיות רובוטיות במידות גדולות מהחיים. כל דגם המחיש באמצעות כלים טכנולוגיים עדכניים את המבנה והפיזיולוגיה המיוחדת של החיה, וכיצד היא משתמשת באיבריה השונים לפעולות כמו תנועה, אוכל, צייד וכד'. זאת בליווי מוצגי המחשה והתנסות אינטראקטיביים לילדים ומבוגרים.

 

 

רובוטים דמויי אדם (הומנואידים) - בעולם הרובוטי ניתן היה למצוא רובוטים מתקדמים דמויי אדם שפותחו גם ע"י הטכניון בחיפה, מופיעים בפני קהל, מדברים, רוקדים, מבצעים חיקויים ועונים לשאלות המבקרים.
בין הרובוטים:

 

 

רובוט נאו (NAO) - רובוט דמוי אדם בגובה כחצי מטר שמסוגל ללכת, לרקוד, לדבר ולהרים חפצים להנאת הצופים.


רובוטספיאן - הומנואיד גדול מידות שמתקשר עם הקהל באמצעות ממשק משתמש. עונה לשאלות, מציג חיקויים מסרטים ומשעשע במיוחד בהבעות הפנים המגוונות ובשפת הגוף העשירה שלו.


AIBO - הכלב הרובוטי החמוד, ידידו הטוב של האדם מכשכש בזנבו, נובח, מנגן, עונה לפקודות ונהנה מליטופים.

 


רובוטים בתעשייה הישראלית - בישראל מייצרים, מפתחים ומשתמשים ברובוטים למגוון שירותים בתעשייה, בחקלאות, ברחוב ובבית. בתצוגה ניתן להכיר את הרובוטים שפותחו בישראל, שחלקם אף ישתתף במופע הדגמה מיוחד שילווה את החוויה כולה.

תופים רובוטיים אינטראקטיביים - חגיגה של קצב וטכנולוגיה. מערכת תופים גדולה ומרשימה שחשה את כמות המבקרים ומרחקם ממנה ועל פי תחושה זו משנה את הקצב והמקצב.