האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
ספייס איי אל - המסע אל הירח

ספייס איי אל - המסע אל הירח

צוות מדעטק, ההנהלה והוועד המנהל, התלמידים והמבקרים, כולם ממתינים בצפיה דרוכה והערכה עמוקה להמראת החללית הישראלית הראשונה לירח, "בראשית", החללית של עמותת ספייס איי אל, שעושה את הבלתי יאומן ומעמידה את ישראל בשורה אחת עם שלוש המעצמות הגדולות שהנחיתו חלליות על אדמת הירח.

 

בבוקר שישי, 22.2.2019, בשעה 3:45 ישוגר טיל פלקון 9 של חברת ספייסX מקייף קנוורל שבפלורידה ארצות הברית, כשעל סיפונו ששני לוויינים והחללית "בראשית". החללית תתנתק מהטיל בגובה 60,000 ק"מ, ואז תתחיל במסעה העצמאי אל הירח, כשהכוח המניע העיקרי שלה הוא כוח המשיכה של כדור הארץ, ובהמשך, כבידת הירח.

המסע אל הירח יתקדם במסלולים אליפטיים גדלים והולכים, מהירות של עד 36,000 קמ"ש, אורכו הכולל יהיה 6.5 מיליון קילומטרים והוא יימשך כחודשיים, תאריך הנחיתה הצפוי הוא 11.4.

 

החללית הישראלית הראשונה על הירח, היא רכב החלל הקטן ביותר שינחת על הירח, אחרי הנחיתה היא צפויה לשלוח תמונות מסוגים שונים ותבצע מדידות של השדה המגנטי של הירח.

תיאור מפורט של המסע על כל מרכיביו בדף המבצע באתר משרד המדע ובסרטון הבא:

 

 

מדעטק שיתף פעולה עם עמותת ספייס איי אל מראשית הפעילות, בפעילויות חינוכיות והסברתיות רבות (זה מה שכתבנו על שיתוף הפעולה בשנת 2013).

דגם ראשון של החללית הוצג בתערוכת Beyond Planet Earth כפי שניתן לראות בתמונה:

 

הרצאה של עמותת ספייס איי אל בליל המדענים 2013 במדעטק
 

ולאחרונה במסגרת יום החלל היתה פעילות רבה של העמותה במדעטק, שכללה סימולציית נחיתה על הירח.


מדעטק מאחל לעמות ספייס איי אל ולתעשיה האוירית הצלחה רבה במשימה, ומייחלים להצלחת "אפקט אפולו" שיגרום לעוד צעירים ישראלים רבים לבחור במדע וטכנולוגיה כמרכיב מרכזי בעתידם, לטובת ישראל והאנושות כולה

 

  • ספייס איי אל - המסע אל הירח
  • ספייס איי אל - המסע אל הירח