האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
פעילויות מיוחדות בשבתות אוקטובר 2021 במדעטק - תעופה וחלל

פעילויות מיוחדות בשבתות אוקטובר 2021 במדעטק - תעופה וחלל

לרגל שבוע החלל העולמי אנחנו מזמינים אתכם לפעילויות מיוחדות בנושא חלל, אסטרונומיה ותעופה:

 

סיורים מודרכים:

בתערוכת "תופסים גובה" (תעופה) נגלה את הפיזיקה שמאחורי טיסה – מה מצליח להרים מטוס של מאות טון באוויר? בתערוכה מוצגים אינטראקטיביים המדגימים ומסבירים תופעות פיזיקליות בלעדיהן לא תיתכן טיסה.

בתערוכת "מבט אל השמיים" (אסטרונומיה) ובתערוכת "השעונים הטבעיים" נכיר את מערכת השמש וכוכבי הלכת ונראה כי השמיים הם לא הגבול.

בתערוכת "לאונרדו דה וינצ'י – מדען ומהנדס" נגלה כיצד עיסוקו בתעופה היה בגדר נבואה של ממש - אילו כלי טיס תכנן? מאיזו ציפור למד לבנות את הדאון? האם באמת יכול היה דאונו לטוס? האם בטוח היה לקפוץ עם המצנח שתכנן? איזה רעיון גאוני הניע אותו להמציא את המסוק ומה הוא לא ידע, שהיה מונע מהמהסוק להתרומם.

 

בנוסף ייערכו בפארק המדע הפתוח מופעי הדגמות מדעיות בנושא תעופה וטיסה לחלל, ובשיאן – הדגמת שיגור טילים. נכיר את החוק השלישי של ניוטון, שעובד גם על טילים של סוכנות החלל וגם על טילים קטנים יותר. בסוכנות החלל משתמשים בדלק טילים ואילו במדעטק משתמשים במים ופחמן דו חמצני. אמנם הטילים שלנו לא ממריאים גבוה כמו אלו של נאס"א, אבל נוכיח באמצעותם, שלא חשוב מהו החומר - אם הוא יפלט מתחתית הטיל לכיוון מטה, הטיל, כל טיל, יידחף למעלה.

 

הפעילויות ללא תשלום נוסף, שעות הפעילות יפורסמו במוזיאון בשבת.

בימי שבת בחודש אוקטובר כל תכני המוזיאון פתוחים בפני המבקרים, כולל תערוכת "סודות הדינוזאורים", עשרות תערוכות הקבע ומתחם הגיל הרך.

 


 

רכישת כרטיסים לביקור במדעטק

 

רכישת כרטיסים לבעלי מינוי שנתי למדעטק

 

הזמנת כרטיסים דרך ועדים ומועדונים

 

מידע חשוב והמלצות לרכישת כרטיסים ולקראת ביקור במדעטק

 

 

מופע טילים - חלק מתוכנית שבתות חלל ותעופה בחודש אוקטובר 2021 במדעטק

 

ייתכנו שינויים בתוכנית הפעילויות, ט.ל.ח.