האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
אתגר בחלל - פעילות יצירתית לילדים

אתגר בחלל - פעילות יצירתית לילדים

אנחנו מזמינים את הילדים להשתתף באתגר בחלל - פעילות יצירתית בנושא חלל שהתקיימה בחוה"מ סוכות בדף הפייסבוק של מדעטק ואפשר להמשיך ליהנות ממנה בכל זמן.

 

בכל יום תעלה הצעה למשימה יצירתית חדשה שתעודד את הילדות והילדים שלכם לחשוב על המסע בחלל וליצור משהו ייחודי משלהם.

הילדים מוזמנים לצייר או ליצור בכל דרך אחרת (פלסטלינה, בובות משחק, לגו וכו') את המשימה היומית, ואתם ההורים מוזמנים לצלם ולהעלות לפוסט המתאים את היצירות.

 

היום הראשון - בדרך לחלל
 

 

אפשר לספר לילדים שעד היום בני האדם הגיעו לחלל באמצעות טילים והצליחו לנחות רק על הירח ולהנחית גשושיות ורכבי חלל על כוכב הלכת מאדים, על אחד מירחיו של שבתאי ועל כמה אסטרואידים בלבד. המסע לחלל הוא קשה מכמה סיבות: צריך להתנתק מכוח המשיכה של כדור הארץ, המרחקים בחלל עצומים והמסע צפוי להימשך זמן רב וצריך להתכונן לשהייה ארוכה בחללית.
אילו כלי רכב עתידיים יוכלו הילדים לצייר או ליצור בכל דרך אחרת (פלסטלינה, בובות משחק, לגו וכו') שיעזרו לבני האדם לעבור מסעות ארוכים בחלל ולהגיע לכוכבי לכת רחוקים.

 


היום השני - נופים בחלל

היום נדמיין ביחד איך נראים הנופים בדרך לכוכב הלכת ואיך הוא יראה כשנגיע אליו. צלמו את הציורים והעלו בתגובה לפוסט בפייסבוק.

 

 

אפשר לספר לילדים שהחלל ברובו ריק - גרמי השמים (הכוכבים, כוכבי הלכת, הירחים ושאר גרמי השמים) הם נדירים יחסית ובכל אחד מהם התנאים שונים, מה שנותן להם אופי ומראה שונה. אפשר לחשוב אפילו על כדור הארץ, הירח שלנו וכוכב הלכת מאדים שהוא השכן הקרוב ביותר. כל אחד מהם נראה אחרת, ואם מסתכלים על השמש וכל שאר כוכבי הלכת במערכת השמש שלנו אפשר למצוא בהם נופים שונים לגמרי.

 


היום השלישי - העולם החדש

איך עשוי להיראות כוכב הלכת החדש אליו הגענו? איך יראו המבנים וכלי הרכב בהם נשתמש?

 

 

אפשר לספר לילדים שאפילו בכדור הארץ יש הרבה איזורים שונים שמצריכים מבנים וכלי רכב שונים.

בני האדם צריכים להתמודד עם אתגרים שונים למגורים ותנועה כמו גשם, רוח, קרינת שמש חזקה, הרי געש, שטפונות, רעידות אדמה ועוד. כל מקום דורש פתרונות אחרים. אם זה ככה בכדור הארץ אז בוודאי בכוכב לכת חדש ולא מוכר.

 


היום הרביעי - חיים חדשים

אם נפגוש יצורים בכוכבי לכת אחרים, איך הם יראו?

 

 

אפשר לספר לילדים על מגוון היצורים שיש בכדור הארץ - חלקם יצורים פשוטים (כמו רכיכות וצמחים) וחלקם מורכבים ומפותחים. כל היצורים החיים בכדור הארץ מתמודדים עם הסביבה בה הם חיים ומותאמים במבנה גופם ותכונותיהם לאתגרים בסביבת חייהם. יש יצורים חיים בטמפרטורות נמוכות מאוד וגבוהות מאוד, בתחתית האוקיינוסים ופסגות ההרים, על הקרקע ובאוויר.

 

 


אתגר בחלל - פעילות סוכות 2020 לילדים