האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
יום המדע במדעטק - מרץ 2017

יום המדע במדעטק - מרץ 2017

לפרטים על יום המדע הישראלי

 

יום המדע הישראלי 2017 במדעטק יתקיים בתאריך 16.3.2017 בשעות 16:30-20:30 בחסות ובשיתוף משרד המדע, טכנולוגיה והחלל.

הכניסה ללא תשלום (הכניסה לסדנאות ולהופעות - על בסיס מקום פנוי).

פרטים על האירועים בכל הארץ באתר משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל.

 

כחלק מהאמונה שהמוזיאון והקהילה משלימים אחד את השני, המבקרים יבנו פרויקט משותף וכל מבקר יתרום פרט אחד, אך הפרטים הרבים ייצרו תוצר קהילתי גדול כגון גינת פרחים מאירים ומסלול אתגרי שבו לכל מבקר תהייה השפעה על צורתו. המבקרים יחוו מבעד לעיניים מדעיות תופעות כחשמל וטיסה לחלל, ויחזו בהדפסת תלת ממד - היישר מחזית הטכנולוגיה.

 

סדנאות

  • סדנת מעגל חשמלי שיתופי למבקרים, כל מבקר ייצור פרח מסול, פסי נחושת ונורה צבעונית. הפרחים הרבים שייוצרו יונחו על "גינה" מוליכת חשמל, יתקבל שדה פרחים מאיר וצבעוני. - פעילות לכל המשפחה בהרשמה מראש בעמדות המודיעין ביום האירוע. כל 45 דקות מהשעה 17:00.
  • סדנת ציור מגנטי שיתופי למבקרים. על ידי כדור ברזל בכתם צבע ומגנט המוזז מתחת לדף, ניתן לצייר ציורים מגוונים היוצרים יחד קולאז' מבקרים   - פעילות לכל המשפחה בהרשמה מראש בעמדות המודיעין ביום האירוע. כל 45 דקות מהשעה 17:00.
  • סדנת מסלולים אתגריים. בניית שיתופית על ידי המבקרים של מסלולי עץ המתחברים אחד לשני בהם ינועו גולות וכדורי ברזל- פעילות לילדים הצעירים יותר.  ברציפות לאורך כל הערב. אין צורך בהרשמה מראש בעמדות המודיעין ביום האירוע.
  • מנהרת רוח אנכית – בניית גופים שיסתחררו ויעופו בתוך צינור שקוף אנכי. ברציפות לאורך כל הערב. אין צורך בהרשמה.


הופעות חווייתיות

  • הרצאה והדגמה של טכנולוגיות תלת מימד: עיצוב דיגיטלי והדפסת תלת ממד - לכל המשפחה. כל שעה החל מהשעה 17:30, בהרשמה מראש בעמדות המודיעין ביום האירוע.
  • כיצד ליצור ברק בחדר? הדגמות חשמל סטטי שיסבירו מדוע אנו מתחשמלים מהשמיכה או מידית הדלת, ואיך הגיע החשמל לידית? לכל המשפחה. 17:00, 18:00, 20:00
  • מופע חלל - הפיזיקה של הטיסה לחלל. כיצד הטיל הכבד ממריא, איך הלוויין נופל כל הזמן ולא פוגע בקרקע? איך אסטרונאוט מרחף? לכל המשפחה. כל שעה החל מהשעה 17:00.