האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
פארק המדע

פארק המדע

להכיר את המדענים הגדולים בהיסטוריה בפארק חוויתי מרתק

למשוך אוניות, להרים את כדור הא במנוף, לפתוח ולסגור סכרים או לשחק עם כוח המשיכה...

בפארק תוכלו להיכנס, לגעת, לטפס, להתנסות ולהפעיל בעצמכם סדרה של מוצגי ענק אינטראקטיביים ומיצגים בתחום איכות הסביבה, שימחישו לכם עקרונות מדעיים חשובים ואם תרצו לנוח, תוכלו לעשות זאת על ספסל בצורת פאי או לתפוס מקום באמפיתיאטרון רחב הידיים ולצפות במזרקה בצורת שושנת הרוחות המציגה מופעי מים.

אתם מוזמנים לבילוי איכותי לכל המשפחה - שילוב מופלא של למידה וכיף בפארק רחב ידיים המחולק לחצרות המציגות את פועלם של גדולי המדענים בהיסטוריה - ארכימדס, ליאונרדו דה-וינצ'י, סר אייזיק ניוטון, דניאל ברנולי, פיתגורס ועוד. 

נתחיל את הסיור בחצר ארכימדס, כאן מוצגות ההמצאות של גדול מדעני יוון העתיקה. "קרן המוות", "בורג ארכימדס", מערכת של גלגלות וחבלים להעלאת סירות, וכמובן - "תנו לי מנוף ואניף את העולם" זה אפשרי! גם אם אבא ואמא יושבים בתוך הגלובוס והילדים הם אלה שמושכים בחבלים ומרימים אותם גבוה לשמיים. 

בקרו גם את ארכימדס שיושב באמבטיה עם הכתר של המלך היירון, רגע לפני שהבין איך לחשב את הנפח של הכתר. על פי האגדה עכשיו הוא אמור לקפוץ מהאמבטיה ולרוץ עירום, תוך שהוא צועק "אאוריקה", "מצאתי", אבל אל דאגה - זה לא יקרה כאן בפארק. 

 

נמשיך לחצר ליאונרדו דה וינצ'י. כאן לא תמצאו את המונה ליזה, או יצירת אומנות אחרת של הגאון מימי הרנסנס. אנחנו כאן בענייני מדע וטכנולוגיה ופה להכיר את "העיר האידיאלית" - תכנון הנדסי מורכב של דה וינצ'י שעוסק כולו בהולכת מים.

סכרים, מנעולי מים, משאבות וגלגלי כפות. כל המוצגים בחצר פותחו על פי השרטוטים של ליאונרדו דה-וינצ'י בעצמו. הכל מלאכת מחשבת של גלגלי שיניים, המרת תנועה, עץ ומתכת שמשתלבים יחדיו לפעילות. ראו גם את הפסל של האדם הוויטרובי, שהוא חלק המהמחקר שערך ליאונרדו על גוף האדם. אפשר מומלץ וכדאי להצטלם איתו, וכשיש הרבה ילדים (וגם הורים כמובן) אפשר לעשות תמונה מאוד מיוחדת.

 

בחצר ניוטון אתם מוזמנים לנסות את הנדנדה עם המטוטלת שתעניק לכם חוויה חדשה לגמרי - תנו נדנוד אחד חזק, חכו עד שהאנרגיה שהשקעתם תעבור למטוטלת, וכשהיא תחזור אליכם תוכלו להרגיש איך מתנדנדים בלי שאף אחד עוזר לכם. 

 

דניאל ברנולי הוא זה שגילה את עיקרון העילוי, בזכותו אנחנו יכולים להמריא אל השמיים במטוסים. כאן בחצר ברנולי תוכלו לראות את מטוס הכפיר הישראלי ולשוחח ממרחק באמצעות צלחות היפרבוליות. 

 

מוצג אינטראקטיבי חדש בפארק המדע, הוא המבוך הגדול. מבוך תלת מימדי מבלבל שיראה לכם דבר או שניים על תפיסה מרחבית וזיכרון. מוכנים לאתגר?!

 

בפארק עוד מוצגים רבים שמחכים להכיר לכם עובדות מדעיות תוך כדי משחק והנאה.

 

  • פארק המדע
  • פארק המדע
  • פארק המדע
  • פארק המדע
  • פארק המדע