האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
פעילות פאב-לאב לבתי ספר

פעילות פאב-לאב לבתי ספר

מרכז לתכנון וייצור דיגיטלי - מדעטק פאב לאב ע"ש וונגר: פעילויות חינוך 2016

 

להזמנת פעילות לבתי-ספר: מחלקת הזמנות חינוך - 04-8614429, 04-8614560, 04-8614530
או למייל groupreservation@madatech.org.il

 

פאב לאב - Fabrication Laboratory - הינו חלק מרשת בינלאומית של מרכזים בראשות Center for Bits and Atoms באוניברסיטת MIT. המרכזים הוקמו מתוך התפיסה של "המהפכה התעשייתית השלישית" - שילוב של תוכנה מתקדמת, מערכות ייצור ממוחשבות, ומאגרי ידע שיתופיים באינטרנט. השילוב מאפשר ליצור את הדור הבא של מוצרי הצריכה - מוצרים המותאמים לצרכים מיוחדים של קהלי נישה, שימוש בפסולת כחומר גלם, מוצרים חכמים מחוברי אינטרנט (IoT) ומוצרים בסגנון ובעיצוב אישי.

בפאב לאב התלמידים מקבלים חוויה אישית של תכנון וייצור מוצר אמיתי - תוך שימוש בסביבות תוכנה וממשקים חדשניים שפותחו במיוחד לעולם הייצור הדיגיטלי (Digital Design & Fabrication) , וחשיפה לטכנולוגיות כגון הדפסה תלת מימדית, סריקה תלת מימדית, חיתוך בלייזר, חיתוך וכרסום ממוחשב ועוד.
חומרי הלמידה בפאב לאב הינם ממוקדי למידה עצמית המאפשרת התקדמות של כל משתתף בקצב אישי, ונעשה שימוש בתוכנות חינמיות המאפשרות לתלמידים להמשיך בלמידה עצמית אחרי הביקור.

 

הפעילויות שמציעה מעבדת פאב לאב לשנה"ל 2016

 

תכנית מתמשכת - "ארגז כלים לממציא הצעיר" - 24 שעות אקדמיות, מתאים לקבוצות של עד 20 תלמידים

התכנית המתקדמת ביותר בישראל המעניקה מיומנויות תיכון של מוצרים וייצורם בכלים המתקדמים ביותר.
התכנית מהווה גרסא מצומצמת של הקורס "how to make almost anything" שמועבר ב-MIT.
ב-4 המפגשים הראשונים המשתתפים לומדים לתכנן מוצרים פשוטים בדו מימד ותלת מימד, ומייצרים אותם בחיתוך לייזר והדפסה תלת מימדית. 2 המפגשים האחרונים מוקדשים לפרוייקט סיום, שבו צוות המעבדה המיומן חונך את התלמידים בטכניקות חשיבה להערכת רעיון, העברת וקבלת ביקורת בונה מעמיתים.
מומלץ מכיתה ז' ומעלה.


ביקורים חווייתיים - תכנון וייצור דיגיטלי - מפגש יחיד של 3 שעות אקדמיות, מתאים לקבוצות של עד 40 תלמידים

הפאב לאב במדעטק הינה המעבדה המתקדמת בישראל בתחום פעילויות תכנון וייצור דיגיטלי המותאמות למערכת החינוך. הפעילויות מעניקות לכל תלמיד חוויה של תכנון וייצור מוצר בעיצוב אישי - בטכנולוגיות מתקדמות של הדפסה בתלת מימד וחיתוך ממוחשב בלייזר. רבים מהתלמידים שעוברים את החוויה מעידים שימשיכו להשתמש בתוכנות החינמיות שלנו באופן עצמי בעזרת חומרי הדרכה ייחודיים של פאב-לאב.
פעילוית חשיפה לתכנון דו מימדי וחיתוך בלייזר - מומלצות מכיתה ד' ומעלה.
פעילוית חשיפה לתכנון תלת מימדי והדפסה בתלת מימד - מומלצות מכיתה ז' ומעלה.
 

 

תכנון וייצור דיגיטלי כחלק מתכניות יזמות ומחקר
אחד התחומים בהם הייצור הדיגיטלי יכול לסייע במיוחד הוא המחקר המדעי. מכשירי מעבדה מיוחדים הם יקרים מאוד ולא תמיד מתאימים לניסוי שאותו רוצים לבצע. הפאב לאב מאפשר לייצר את מערכות ניסוי מקצועיות מחד ומותאמות לצרכים של כל ניסוי מאידך. בנוסף, ייצור מערכת הניסוי יוצר רובד נוסף של מעורבות והיכרות עם הנושא הנחקר, ומאפשר לחקור שאלות חדשות שלא תמיד ניתן לחקור עם מערכות קנויות. לדוגמא:

*קורס אווירונאוטיקה וייצור דיגיטלי (בשיתוף פעולה עם נוער שוחר מדע בטכניון). בקורס יילמדו עקרונות תכנון כנף, במקביל לעקרונות של ייצור דיגיטלי, ותלמידי הקורס יתכננו וייצרו בפאב לאב פרופילי כנף ויחקרו את תכונותיהם במנהרת הרוח בטכניון.

*תכניות הכשרה לנוער וסגל בתכניות יזמות/ /מחקר, תמיכה וייעוץ בפיתוח וייצור מיזמים - בהתאמה לפי צורך