האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
ליל המדענים 2010

ליל המדענים 2010

ביום ב‘, 20.09.10, בשעה 17:00, דלתות מדעטק נפתחו לחוויה לילית של מדע

 

עוד ערב מוצלח של מדע וחוויה נערך לקהל הרחב במדעטק. , זו השנה החמישית שנערך בישראל ליל המדענים "חכמים גם בלילה" בחסות האיחוד האירופי ומשרד המדע הישראלי.

אירועי ליל המדענים מתקיימים גם בכל שנה באותה התקופה במוקדים שונים ברחבי אירופה. מטרת הפרויקט לקרב את המדע לחברה בכלל ולנוער בפרט, בצורה מהנה ומעוררת השראה, דרך הצצה אל מאחורי הקלעים של המחקר המדעי והטכנולוגי.

ערב כזה, הוא הזדמנות של פעם בשנה להכיר מקרוב תכנים מדעיים ייחודיים, לפגוש חוקרים מהאקדמיה והתעשייה אחד על אחד ולהשתתף בפעילויות מדעיות מהנות לכל המשפחה.
השנה נערך ליל המדענים במדעטק ובטכניון - מכון טכנולוגי לישראל, כחלק משיתוף פעולה בין המוסדות. בנוסף, השתתפו בערב החגיגי חוקרים ומדענים מהקריה הרפואית רמב"ם.

הנושאים המרכזיים שהוצגו במדעטק בליל חוקרים 2010 היו:
מים וסביבה
רפואה בחיי היום יום
רובוטיקה – לרגל שנת הרובוטיקה הבינלאומית

אז מה היה לנו בערב שכזה?

 

 

מדע רחוב – פעילויות והדגמות בחצר המוזיאון הממחישות את ממצאי המחקרים בנושאים שבחזית המדע והטכנולוגיה ושימושם בחיי היומיום .

מדע למשפחה - הפעלות למבוגרים, נוער וילדים במתחמים השונים של המוזיאון.

מדע בהופעה - מופעים בסינמטריקס ייחודיים לערב זה.

 

מדע במעבדה - צוות מדעטק הציג והפעיל מגוון של הדגמות מדעיות שהתמקדו בנושאי רובוטיקה ומים במעבדות מדעטק חינוך. במקביל התקיימו סיורים מודרכים במעבדות נבחרות בטכניון ובוצעו הדגמות של פיתוחים חדשניים בתחום המים של חברות המתמחות בתחום.

 

מדע על כוס קפה - מפגשים מעניינים שיחות ודיונים בלתי פורמליים בין בני נוער ומבוגרים המתעניינים במדע וטכנולוגיה לחוקרים מהאקדמיה והתעשייה. היכרות מקרוב של הקהל עם המקצוע וטעימה מנושאי המחקר בתחום.

 

 

במה למדע - הרצאות מרתקות בנושאי רובוטיקה, מים וסביבה של חוקרים מובילים בתחום והצגת נושאים מעניינים בתחום הרפואה בחיי היומיום, ע"י רופאים מהקריה הרפואית רמב“ם.

בין ההרצאות שמשכו את הקהל לבוא ולשמוע
" ביתי הוא מבצרי? כימיקלים ורעלים מסוכנים בבית.*  יישום הרובוטיקה הרפואית הכירורגיה*  מידול תופעות ביולוגיות ואוטומציה במעבדה כימית *  בלי מים אין חיים - כיצד שומרות הכליות על מאזן המים בגופינו? * פגעי האקלים ודרכי התגוננות מפניהם (מכות שמש, חום, הרעלות מים וכו)

הכניסה למוזיאון ולכל אירועי ליל ההמדענים היתה ללא תשלום במהלך הערב כולו
תערוכות הקבע היו פתוחות לקהל ללא תשלום החל מהשעה 1700 ועד לשעה 2200.