האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
ליל המדענים - רפואה 2

ליל המדענים - רפואה 2

ד"ר דניאלה מגן
היחידה לנפרולוגית ילדים
מחלות כליה בילדים
בהרצאה ידונו הסיבות השונות למחלות כליה בילדים-כולל אי ספיקת כליות ויוסברו דרכי הטיפול במחלות אלו ובכללן טיפולי דיאליזה והשתלות כליה בילדים
פרופ' בני מילר
מנהל מחלקת עיניים
סכרת כמחלה מעוורת-נסיונות טיפול ומאמצי מחקר
פגיעת הסכרת ברשתית העין הינה הגורם העיקר לעיוורון בגיל העבודה.הטיפול-בעזרת קרני לייזר וכאשר טיפול זה אינו מספק מזריקים לתוך העין תרופות המעכבות את המחלה.במקרים קיצוניים יש לנתח את העיניים המתעוורות.מחקרים רבים מתבצעים ברחבי העולם וגם אצלנו לשם שיפור הטיפול ומניעת העיוורון
ד"ר עידי מצר
מחלקת עיניים-מומחה למחלות עיני ילדים ומנתח פזילה
צוהר על הפרעות ראייה ומחלות עיניים גנטיות. האם לילדינו יהיו בעיות ראייה כשלנו?
מי עלול להיוולד עם עיוורון צבעים?אצל מי יתפתח עיוורון לילה? אם אנו מרכיבים משקפיים ,האם ילדינו יזדקקו למשקפי ראייה? לאילו הפרעות ראייה ומחלות עיניים יש רקע תורשתי? על זאת ועוד נרחיב בהרצאה.
פרופ' שמעון פולק
מנהל המחלקה לאימונולוגיה קלינית ומנהל המכון לאימונולוגיה ,אלרגיה ואיידס
הפעלת מערכת החיסון כנגד סרטן ומחלות אוטואימוניות:ביולוגיה במקום תרופות?
כשל מערכת החיסון הינו גורם מרכזי בהתפתחות מחלות סרטניות ומחלות חיסון עצמי (אוטואימוניות).הטיפולים הקלסיים במחלות הללו מבוססים על תרופות כימיות ההורסות את התאים הפתולוגיים ו/או מעכבות את פעילותם.לאחרונה הולכת ומתפתחת הגישה של שילוב אמצעים ביולוגיים בטיפול.הטיפולים הביולוגיים,המתבססים על שילוב מערכת החיסון העצמי והגברת פעילותה מסוגלים,בחלק מהמקרים,להביא לתוצאות טיפוליות טובות ביותר.
פרופ' אברהם קוטן
מנהל המכון האונקולוגי
טיפול אונקולוגי ממוקד-סרטן השד כמודל
ההרצאה תדון בגישות המודרניות בטיפול בסרטן: כימותרפיה,קרינה וטיפולים ביולוגיים המבוססים על מאפיינים מולקולאריים וגנטיים, כאשר הקו המנחה הוא לעבור מטיפול מקסימליסטי הכרוך בתופעות לוואי לטיפול מינימליסטי נטול תופעות לוואי ככל האפשר,ממוקד ויעיל.
ד"ר זהר קידר
ס. מנהל המכון לרפואה גרעינית
נוגע ללב-הדמיה מתקדמת בבירור מחלות לב
ההרצאה תעסוק בשימושים של הרפואה הגרעינית על שיטותיה המתקדמות ביותר (הדמיה משולבת) בבירור מחלות לב ויוצגו צילומים מרהיבים תלת ממדיים של הלב ועורקיו
ד"ר ציפי קרא-עוז
מנהלת המעבדה הוירולוגית
מחלת השפעת
האם מחלה עונתית שגרתית או שמא אנו צפויים למגיפה עולמית המלווה בקורבנות רבים ומתי היא תפרוץ? בהרצאה תידון הביולוגיה המרתקת של נגיף השפעת,כיצד נוצרים זנים חדשים ומה בין שפעת של בני אדם ושפעת העופות.
ד"ר נחום רוזנברג יצירת עצם אנושית מחוץ לגוף
לפתרונות המקובלים כיום להשלמת רקמת עצם חסרה יש מגבלות וחסרונות.
בהרצאה יידונו חסרונות אלה וכן תידון האפשרות ליצירת רקמת עצם ממקור עצמי מחוץ לגוף.המערכת הייחודית בה הוכנה הרקמה הזו תתואר.
ד"ר דרור סליקטר
מהפקולטה להנדסה ביו-רפואית בטכניון  
חידושים בהנדסת רקמות
הנדסת רקמות ורפואה רגנרטיבית, עם דגש על ביו-חומרים וביו-מכניקה.
ד"ר סליקטר פיתח פיגום תלת מימדי המבוסס על הידרוג'ל. זהו ג'ל נוזלי, המשלב את שתי התכונות הנחוצות לפיגום הביולוגי – מבנה ותפקוד, ע"י מיזוג שני המרכיבים למקשה אחת. 
פרופ' יורם ורדי
מנהל היחידה להפרעות בתפקוד המיני
מדידת גלי המוח להערכת החשק המיני
מדידת החשק המיני בשיטה מיוחדת.