האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
ליל המדענים 2007 (לשעבר ליל חוקרים) - סיכום

ליל המדענים 2007 (לשעבר ליל חוקרים) - סיכום

25.9.2007 : 4000 איש השתתפו בליל חוקרים!

 

כ -4,000 משתתפים, לקחו חלק בהפנינג המרגש "חכמים גם בלילה" (ליל המדענים) המשותף למדעטק - המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה ולטכניון, במסגרת פרוייקט של האיחוד האירופי ובתיאום משרד המדע, התרבות והספורט בארץ. 

 

האירוע נפתח במפגש מרתק עם פרופ' צ'חנובר, חתן פרס נובל בכימיה ופרופ' רפי ביאר, מנהל הקריה הרפואית לבריאות האדם רמב"ם. במיוחד עוררה התעניינות הרצאתו של פרופ' צ'חנובר שהרצה על המחקרים אשר הובילו לקבלת פרס הנובל בתחום מנגנון ההריסה של חלבונים. פרופ' צ'חנובר הסביר את פעילות המנגנון והצביע על כיווני מחקר עתידיים בעלי חשיבות. בדבריו הדגיש פרופ' צ'חנובר את יצר הסקרנות בקרב בני נוער המהווה גירוי להתעניינותם במדע ובהמשך אף ענה לשאלות הקהל.

פרופ' זבירין, מנכ"ל מדעטק, אמר: "לאלפי המבקרים, במיוחד בני הנוער, ניתנה ההזדמנות להיפגש במסגרת נינוחה ולא פורמלית עם מדענים בתחומים מגוונים של רפואה, איכות הסביבה ועוד. כל זאת באווירת הפנינג של פסטיבל מדע". 

 

מלבד זאת, לגיל הרך פעלה גם התוכנית "תפור עלי"- עושים בית ספר לבריאות, שהיא תוכנית הדגל של משרד החינוך, משרד הבריאות ודגני תלמה והיא פעילה במדעטק במסגרת מודל עירוני ייחודי בחיפה בשיתוף עריית חיפה ,להעלאת מודעות ומעורבות הורים בקידום בריאות ילדהם .

 

בנוסף לאירוע במדעטק נערכו אירועים במקביל גם במוסדות נוספים, ביניהם: האוניברסיטה העברית, מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים, מיג"ל בקריית שמונה וגן המדע ע"ש קלור במכון ויצמן למדע.

ולמי שרוצה להיזכר - כל  התכנים שהיו באתר לקראת ליל חוקרים, מוצעים לכם כאן למטה.