האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
תערוכת מציירים באור

תערוכת מציירים באור

לצייר באור? נשמע מוזר, נכון? איך מציירים באור?
את התשובות (יש יותר מאחת, כן) תמצאו בתערוכה. כאן תוכלו לצייר בחול על שולחן מואר ולראות את התוצאה על המסך הסמוך - האור בוקע במקומות בהם אין חול ומסתתר במקומות בהם יש חול.

במוצג "החול בגדול" תוכלו לראות את גרגירי החול תחת מיקרוסקופ. נכון, זה לא ציור באור, אבל מעניין לראות שכל גרגר לחוד הוא כמעט שקוף, אבל קבוצה גדולה של גרגרים חוסמת את האור כאילו הם אטומים.

 

תערוכת מציירים באור - מדעטק חיפה


במוצג מגניב במיוחד, השולחן הזרחני, אפשר לצייר באמצעות פנס, והאור לא נעלם כשמזיזים את הפנס! השולחן מצופה בחומר שמקבל את אנרגיית האור, אך לא יכול לשמור אותה אצלו, האנרגיה נפלטת ממנו ונראית לנו כאור צהוב.

 

תערוכת מציירים באור - מדעטק חיפה

 

השולחן מצופה בחומר שקולט את אנרגיית האור, אך לא יכול לשמור אותה לאורך זמן. האנרגיה נפלטת ממנו ונראית לנו כאור צהוב זוהר. אם נצייר עם הפנס על השולחן, הציור יישאר מואר במשך כמה שניות, עד שכל האנרגיה שהפנס העביר לשולחן תפלט החוצה. נסו לצייר פס של אור סביב אחת השבלונות על השולחן, ואז להזיז אותה, ההבדל בין קווי המתאר הזוהרים לבין החושך שנשאר במקום בו היתה השבלונה, בולט במיוחד.

מול תיבת האינסוף תוכלו לשנות את נקודת המבט בלי לזוז מהמקום, באמצעות שינוי זויות המראות בתוך התיבה. במה תבחרו, השקפת עולם רחבה או מבט צר ומצומצם?! כמה קל לדלג כאן בין האפשרויות...
 


משרד התרבות והספורט

התערוכה בתמיכת משרד התרבות