האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
תוכניות חדשות במדעטק חינוך

תוכניות חדשות במדעטק חינוך

מעבר לשפע תוכניות הלימוד המרתקות שלנו, אנו מקפידים לחדש ולהרחיב את התכנים המועברים אצלנו במדעטק חינוך. אנו שמחים להציע לכם את מגוון התוכניות החדשות ביותר שלנו:

 

בישול מולקולרי
בתוכנית זו התלמידים יכירו תחום מדעי המחבר בין המזון אותו אנו אוכלים לבין מחקר. תהליכים פיזיקאליים וכימיים המתרחשים בזמן הכנת האוכל עומדים במרכז המחקר בתחום זה. בישול מולקולרי מבוסס על שימוש בפולימרים. התלמידים יכירו תכונות של מגוון פולימרים טבעיים ובהמשך לכך גם ילמדו לתכנן ולהכין מוצרי מזון חדשניים.

 

זיהוי פלילי: כימיה 
דרך סיפורים אמיתיים נלמד איך אפשר להתבסס על ידע כימי בכדי לפענח פשעים ולהתמודד עם גורמי טרור. נלמד שיטות מתקדמות איתן נוכל לזהות חומרים בכלל וחומרי נפץ בפרט, בין היתר על פי צורות הגבישים, על פי שיטות הפרדה כמו כרומטגרפיה ועל פי זיקוק למקוטעין. כמו כן, נלמד על תהליכים פיזיקליים וכימיים עליהם מבוססות שיטרות העבודה של הזיהוי הפלילי

 

ננו טכנולוגיה
התלמידים יכירו את מימד הננו והשוואתו לגדלים אותם הם מכירים מחיי היומיום. נלמד הקבלה בין עולם החי והצומח לננוטכנולוגיות שפותחו בעקבותיו. התלמידים ייצרו משטחים סופר – הידרופוביים וילמדו על שימושיהם.

 

הגנום האנושי
נלמד מהו "גן" והיכן אפשר למצוא אותו, מהי התורשה ומה הקשר בינה לבין הגנים? נלמד על תפקידם של הRNA והחלבונים בביצוע ההוראות הנמצאים על הגנים. האם אנו - בני האדם חולקים גנים משותפים עם החי והצומח סביבנו?

 

אלכוהול, עישון, סמים והשפעתם
נגביר את מודעותם של התלמידים להשלכות הבריאותיות של שתיית אלכוהול, עישון ושימוש בסמים, תוך התייחסות לרקע המדעי. דרך הדגמות מרובות נציג בפני התלמידים את תכונותיהם של החומרים וכמו כן את התהליכים המתרחשים בגוף במקרים בהם נעשה שימוש בהם.

 

להזמנת פעילות:
מחלקת הזמנות – טלפון: 04-8614429, 04-8614530