האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
חדר המוזיקה והחצר המוזיקלית

חדר המוזיקה והחצר המוזיקלית

חדר המוזיקה והחצר המוזיקלית במדעטק מזמינים אתכם לזוז, לרקוד ולנגן עם כל הגוף.

 

בחדר המוזיקה נמצא הנבל הדיגיטלי שלנו: המיתרים עשויים מקרני לייזר וכשקוטעים אותן הנבל מפיק צלילים. כל אחד יכול לנגן בנבל - הצלילים בסולם פנטטוני - כמו הקלידים השחורים בפסנתר.

עוד בחדר המוזיקה - "קסילופון השלום" - כלי נגינה חצי-אוטומטי - אם תנגנו על הקלידים בכיוון הנכון, תשמעו מנגינה מוכרת. בקסילופון הזה כל הצלילים במקומם (כמו בחוברת תווים) והתנועה של מי שמנגן יוצרת את המנגינה לפי הקצב שהוא קובע.

 

 

בחצר המוזיקלית אתם מוזמנים להתנסות בשלושה כלי הקשה גדולי מידות - קסילופון פעמונים, קסילופון עץ וקסילופון צינורות בעלי צלילים הרמוניים ייחודיים.

כלי הנגינה מוצבים בחצר פיתגורס בפארק המדע ולא סתם - פיתגורס גילה לפני 2500 שנה שלצלילים שאנחנו שומעים יש סוד מתמטי - אורך המקש או הצינור משפיע על גובה הצליל והיחסים בין האורכים יכולים ליצור הרמוניות - שילובי צלילים נעימים לאוזן. 

פיתגורס התנסה עם אורכים שונים של מקשים ומיתרים, וגילה גם שצלילים שנשמעים טוב ביחד (הרמוניים) נוצרים ממקשים או מיתרים בעלי יחס גודל מיוחדים.

כדי לגלות את כל זה פיתגורס עשה דבר פשוט: הוא הקשיב!

כלי ההקשה שלנו נבנו במיוחד לאוזניים ולידיים שלכם המבקרים, ואתם יכולים לחקור, ממש כמו פיתגורס את הקשרים ולגלות את הצלילים המתאימים.

 

אנחנו מזמינים אתכם ללנגן ולחשוף את המדע שמאחורי המוזיקה!