האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
רובוטיקה

רובוטיקה

מרכז גלפנד לרובוטיקה ובניית מודלים

 

מרכז גלפנד לבניית מודלים, רובוטיקה ותקשורת הוא מחלקה העוסקת ברובוטיקה חינוכית לתלמידים מכל שכבות הגיל המשתתפים במסגרת ביקורים בית ספריים או באופן אישי.
המרכז משתרע על פני מעל 500 מטרים רבועים וכולל שתי מעבדות רובוטיקה משוכללות, תצוגות מודלים רובוטיים, אולם הדגמות, תערוכה מוזיאלית "מחישובים למחשבים", גשר מוזיקלי והתקנים נוספים.
כל מעבדה מכילה תשתיות תקשורת מתקדמות ומצוידת במגוון תוכנות המאפשרות תכן ותכנות של רובוטים בשימוש סביבות רובוטיות שונות.  
הכיתות המבקרות באות למרכז במסגרות של ביקורים חד פעמיים, סדנאות מתמשכות או פעילויות מיוחדות. בפעילויות אלו, התלמידים נחשפים לעולם הרובוטים, לומדים מושגי יסוד ברובוטיקה ומתנסים בבנייה, תכנות ואינטראקציה עם רובוטים.
לימודי רובוטיקה במרכז גלפנד מועברים בגישה חדשנית המתמקדת בלמידה מתוך אינטראקציה עם רובוטים בה הדגש הושם על חקר ויצירת "התנהגות" הרובוט דרכם התלמיד מכיר את פונקציות הרובוט, מרכיביו מכאניים ואלקטרוניים ועקרונות פעולתם. המרכז מקיים את הפעילויות העיקריות הבאות:

  • סדנאות רובוטיקה קצרות ומתמשכות במעבדות המרכז ובאמצעות ניידת מדעים
  • מופעי רובוטים מתקדמים והדגמות מודלים רובוטיים שפותחו במרכז 
  • פעילות במדעים בעזרת רובוט דמוי אדם - רובוטספיאן
  • ניידת רובוטיקה צוות מדריכי הרובוטיקה של מדעטק מגיע לגן הילדים או לכיתה, שם הם מתקינים על המחשב את התוכנות בהם אנו משתמשים בלימודי הרובוטיקה. ניידת הרובוטיקה מגיעה עם הציוד אותו אנו לומדים להפעיל באמצעות תוכנות המחשב. 

 

להלן רשימת הפעילויות שמתקיימות במרכז: