האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
מועדון הההרצאות של מדעטק

מועדון הההרצאות של מדעטק

הרצאות מרתקות למבוגרים ונוער, ינואר-מרץ 2014

 

סדרת הרצאות חדשה לקהל הרחב במדעטק, בנושאי מדע תרבות וחברה

ההרצאות יתקיימו בערבי יום שלישי באולם ע"ש מולי דגני ז"ל במדעטק, והן פתוחות לקהל הרחב ומיועדות למבוגרים ולנוער.
משך ההרצאה כשעה וחצי, כולל הפסקת קפה ומאפה.

הכניסה בתשלום:
יחיד   35 ש"ח
חברי אגודת הידידים  30 ש"ח
חיילים\ סטודנטים\ תלמידים\ גמלאים  20 ש"ח

 

ההרצאה הקרובה: גלגלים לא עגולים - היתכן?  מרצה: פרופ' ניצה מובשביץ-הדר

 

היקום, הכוכבים ואנחנו ,  21.1.2013  19:30

מרצה: ד"ר רונן יעקבי

 

סקירה רחבה על מערכת השמש, הגלקסיה שלנו ומבנים ספציפיים בה. סקירה של מחקרים עדכניים וכלים שבאמצעותם החלל נחקר - כולל משימות עתידיות לירח, מאדים ואפשרות של הגירת תושבי כדור הארץ למקום אחר ביקום.
על המרצה ד"ר רונן יעקובי, בוגר תואר ראשון בפקולטה לפיסיקה בטכניון, סיים דוקטורט במדעים פלנטריים מאוניברסיטת תל-אביב, במסגרתו היה בין מדעני החללית קסיני החוקרת את כוכב הלכת שבתאי. עבד פוסט- דוקטורט בNASA-JPL כחבר צוות מחקר. כיום עובד בחברת Tactical Robotics כפיסיקאי בצוות בקרת טיסה.

 

עידן ההעצמה האישית   4.2.2014 19:00
מרצה: ד"ר רועי צזנה

 

סקירה של שלוש מהפכות טכנולוגיות והדרכים שהן פותחות עבור כל אדם מוכשר ויצירתי והמציא את עצמו מחדש וליצור את העולם בדמותו. אלו הן: מהפכת הייצור האישי, המונעת בכוחן של מדפסות תלת מימד המהפכה התבונית, המתבססת על כוחם העולה וגובר של המחשבים לחקות יכולות אנושיות מסוימות, ולספק יכולות ייעוץ של מומחה. המהפכה הטבעית, במסגרתה ירכוש האדם שליטה על קוד התכנות הגנטי של עצמו. עבור כל אחת מהמהפכות הללו, נבחן לאן הן לוקחות אותנו ובמה הן מתבטאות כבר היום.
על המרצה ד"ק רועי צזנה, דוקטור לננו-טכנולוגיה, עמית מחקר במרכז לחיזוי טכנולוגי באוניברסיטת תל-אביב, בעל טור קבוע בסיינטיפיקאמריקן-ישראל, מגזין הטכניון ובלייזר. מגיש תכנית הרדיו הפופולרית "דוקטור, למה?" מרצה על מדע, היסטוריה, עתיד וכל מה שבאמצע.

 

 

נשים לוחמות 18.2.2014 19:00
מרצה: נאוה מקמל עתיר 

 

בהשתתפות ח"כ לשעבר וכלת פרס ישראל הגברת גאולה כהן

מסע אל סיפור חייה של זהרה לביטוב - טייסת, לוחמת, אישה. אחת הדמויות המרתקות שחיו, פעלו ואהבו כאן. מעט מידי זמן זהר כוכבה של זהרבה לביטוב עד שיד הגורל המתעתע שמה נקודה בסוף שיפור חייה.

נאוה מקמל עתיר, סופרת ומחזאית. בין ספריה - "אות מאבשלום", "הנערה במרפסת ממול" ועוד. זכתה בפרס "זאב" על ספרה "מבחן קבלה" ובציון לשבח מטעם ועדת הפרס על ספרה "העדי של עדי". נבחרה על ידי עיתון "ליידי גלובס" לאחת מ-50 הנשים המשפיעות בישראל בשנת 2010 בעקבות ספרה "אות מאבשלום"

 

 

ההרצאה הקרובה: גלגלים לא עגולים - הייתכן? 4.3.2014 19:00
מרצה: פרופ' ניצה מובשוביץ-הדר


במסגרת ההרצאה נעמוד על סגולותיו המיוחדות של המעגל ועל מהותו של הגלגל המתגלגל. נתלבט בשאלה - האם ייתכנו גלגלים לא עגולים ונופתע לגלות שהתשובה היא - כן ולא... שימושים? גם הם ישולבו.

פרופ' ניצה מובשוביץ-הדר מהמחלקה להוראת המדעים בטכניון, מתמחה בתחום החינוך המתימטי. הקימה לניהלה בטכניון שנים רבות את "קשר חם", המרכז לקידום שיפור ורענון החינוך המתימטי בישראל, כתבה ספרים ומאמרים רבים, הרצתה בכנסים בינלאומיים. מטרתה להגיש את המתימטיקה בצורה המעוררת התפעלות ומעודדת יצירתיות.