האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
KLA-Tencor בשיתוף פעולה חינוכי עם מדעטק

KLA-Tencor בשיתוף פעולה חינוכי עם מדעטק

חברת KLA-Tencor ישראל, הפועלת במגדל העמק,  בשיתוף פעולה עם מדעטק - המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה, יזמו מהלך שהוא לא פחות ממשימה בעלת חשיבות לאומית: טיפוח דור העתיד של בעלי המקצועות המדעיים וההנדסיים בישראל.
כ-180 מתלמידי כיתה ו' ייקחו, כבר מתחילת 2017, חלק בלמידה חווייתית במיוחד שתיארך שלושה ימים מרוכזים במדעטק ותעזור להכין אותם למגמות מדעיות וטכנולוגיות בחטיבת הביניים, כמו גם לסביבת הלמידה המאתגרת יותר שקיימת בחטיבת הביניים לעומת בית הספר היסודי. התוכנית תכלול נושאים מגוונים במיוחד, החל מ תעופה ואסטרונומיה  ועדרובוטיקה וייצורב באמצעים מתקדמים כמו חיתוך לייזר.

גם תלמידי כיתות א' עד ה' במגדל העמק, ייהנו משיתוף הפעולה, ויזכו לשני מפגשים במדעטק, שיותאמו לגילם ויכללו מגוון נושאים, מ״מגנטיות״, דרך ״פעלולי חומרים״ ועד אנרגיה ירוקה. התוכנית תכלול גם תכנים ייחודיים לכיתות חינוך מיוחד.

״עתידה המדעי, הטכנולוגי והכלכלי של מדינת ישראל ייקבע על ידי מי שהיום לומדים בבתי הספר היסודיים״, אומר ד"ר עמי אפלבום, נשיא חברת KLA-Tencor  ישראל (בתמונה-מימין).  "KLA-Tencor ישראל רואה חשיבות מיוחדת בטיפוח החינוך הטכנולוגי בארץ. מטרת שיתוף הפעולה עם המדעטק היא כפולה: העמקת הידע המדעי והטכנולוגי בקרב תלמידים ופיתוח מיומנויות של פתרון בעיות ותכנון הנדסי, אך גם התנסות חווייתית שתגדיל את המוטיבציה והעניין בלימודים אלה. אנחנו מלווים את תלמידי מגדל העמק במסגרות שונות, ונשמח אם התמיכה שלנו תשפיע עליהם להמשיך ולקדם את לימודיהם בנושאים טכנולוגיים, ואולי בעתיד אף להצטרף אלינו, להפוך למדענים ומהנדסים, ולחזק את מעמד ההייטק במגדל העמק ובישראל".

KLA-Tencor היא ספק גלובלי של פתרונות מתקדמים למדידה ובקרה של תהליכי ייצור שבבים המשמש כוח מניע בתעשיית המוצרים הדיגיטליים מזה כ-40 שנה. מטה החברה ממוקם בעמק הסיליקון בקליפורניה ובישראל מעסיקה החברה כ- 500 עובדים שמפתחים, מייצרים, משווקים ונותנים שירות למערכות המטרולוגיות המתקדמות ביותר, באזור התעשייה של מגדל העמק.

אלי שרמייסטר, מנכ"ל מדעטק (בתמונה - משמאל): ״יעודו של מדעטק הוא לעורר סקרנות, להלהיב ולעודד ילדים ובני נוער לבחור במדע וטכנולוגיה כדרך חיים ולקרב את הציבור הרחב למדע. כל זאת באמצעות חוויה ייחודית, אינטראקטיבית, מהנה ומלמדת״