האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
יום המוזיאונים הבין-לאומי 2024 במדעטק

יום המוזיאונים הבין-לאומי 2024 במדעטק

יום המוזיאונים הבין-לאומי בישראל יתקיים השנה ב-9.5.2024, א' באייר תשפ"ד, בסימן "מוזאונים למען חינוך ומחקר" המדגיש את תפקידם של מוזאונים ומוסדות תרבות בהענקת חוויה חינוכית הוליסטית, מכילה וברת-קיימא.

אנחנו במדעטק נציין את יום המוזיאונים ביום חמישי, תשיעי למאי 2024. 

 

פעילות מיוחדת ליום המוזיאונים במדעטק

 

סיור מודרך: מסע בזמן - נצחון הרוח, התרבות והמדע

בסיור נגלה יחד את סיפורו המרתק של מדעטק, החל מימיו כבניין הטכניון ההיסטורי ועד הפיכתו למוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל. נכיר את דמויות המפתח שעיצבו את דרכו, ונחשף לתרומתו הייחודית לקידום המדע והטכנולוגיה בישראל. לאחר מכן, נצעד אל עבר ההווה והעתיד בגלריית הנובל בו מוצגת מדליית הנובל של אהרון צ'חנובר ונלמד על פרס נובל היוקרתי. בסיור נחשוף את הקשר בין מדע, תרבות ורוח לניצחון אנושי.

יום המוזיאונים השנה מצויין בתאריך 9.5.2024 הוא יום הנצחון על גרמניה הנאצית ונשלב את ערכי נצחון הרוח התרבות והמדע.

בתום הסיור אתם מוזמנים להנות מהתערוכות הנוספות במוזיאון.

 

שעות הסיורים בעברית: 12:00, 14:00, 15:00

שעות הסיורים ברוסית: 11:00, 13:00, 15:00

הכניסה למדעטק ביום המוזיאונים 2024 ללא תשלום.

 

להזמנת כרטיסים לחצו כאן >>

עוד על יום המוזיאונים


 

 

Международный День Музеев  2024 в Мадатек

 

В честь Международного дня музеев и Дня Победы мы приглашаем вас на специальную экскурсию в музей "МадаТек: Путешествие во времени - Победа духа, культуры и науки".

 

В этой экскурсии мы вместе откроем для себя захватывающую историю музея МадаТек, с момента построения  исторического здания Техниона до создания Национального музея науки, технологии и космоса. Мы познакомимся с ключевыми фигурами, которые его создавали и узнаем об уникальном вкладе МадаТек в развитие научного и технического образования в Израиле.

 

Затем мы шагнем в настоящее и будущее в Галерее, посвященной Нобелю, где выставлена Нобелевская медаль проф. Аарона Чехановера, и узнаем об истории престижной Нобелевской премии. В ходе экскурсии мы увидим связь между наукой, культурой и духом, ведущим к победе.

Экскурсия на русском языке в 11:00, 13:00, 15:00
Экскурсия на иврите в 12:00, 14:00, 15:00

 

Вход безплатный и с предварительной записью

Для заказа билетов нажмите здесь >>

 


עוד על יום המוזיאונים הבין-לאומי

מוזיאונים הם מבין התורמים המרכזיים לפיתוח, עידוד ושימור קהילות. הנושא לשנת 2024, "מוזיאונים למען חינוך ומחקר", שואף להדגיש את חשיבותם של מוזיאונים כמוסדות חינוכיים דינמיים המעודדים למידה, גילוי והבנה תרבותית.

יום המוזיאונים הבין-לאומי נוסד בשנת 1977 ע"י איקו"ם - איגוד המוזיאונים הבין-לאומי (ICOM - The International Council of Museums) כדי להגביר את המודעות הציבורית לתפקיד המוזיאונים בפיתוח החברה.

 

 

יום המוזיאונים הבינלאומי 2024 בישראל - מדעטק

 

מאיגוד המוזיאונים ואיקו"ם ישראל נמסר:

השנה הנושא השנתי שנקבע ליום המוזאונים על ידי איקו"ם הבינלאומי הוא: "מוזאונים למען חינוך ומחקר" MUSEUMS FOR EDUCATION AND RESEARCH המדגיש את תפקידם של מוזאונים ומוסדות תרבות בהענקת חוויה חינוכית הוליסטית, מכילה וברת-קיימא.

יום המוזאונים הבינלאומי מתקיים בכל שנה ברחבי העולם בחודש מאי, במטרה לחשוף את העושר התרבותי של המוזאונים, לעודד את הציבור לבקר בהם ולהגביר את המודעות לתפקיד המוזאונים בחברה. יום זה מאפשר לקרב את הקהל אל תכני המוזאונים, ביניהם- מדע, אמנות, ארכיאולוגיה, עיצוב, היסטוריה ותרבות המוצגים במוזאונים, בתצוגות השונות ותערוכות.


השנה יום זה מתקיים בצל אירועי ה 7.10 והלחימה המתמשכת בחזית הצפון וברצועת עזה.

בשנים הקודמות ציינו את יום זה, יום חופשת ל"ג בעומר. כיוון שיום חופש זה בוטל במערכת החינוך, נאלצנו לבחור מועד אחר.


התאריך הנבחר הוא יום חמישי ה-9 במאי 2024

יום זה נבחר לאחר שיקולים רבים: קירבתו ליום המוזאונים הבינלאומי (18 במאי), זהו תאריך המציין את יום כניעת גרמניה הנאצית, את יום נצחון זה, אפשר למנף, לניצחון הרוח והתרבות. מה שרלוונטי, לצערנו, לימנו אנו, בהם אנו חווים כאב בתקווה שדרך יום זה מסר של תקווה ואחדות יכול לצמוח.