האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
מרכז החדשנות על שם משפחת ניושטדטר

מרכז החדשנות על שם משפחת ניושטדטר

כדי לשפר את המחר עלינו להמשיך ולשאת את לפיד הסקרנות. מרכז החדשנות של מדעטק מוקדש לתערוכות מתחלפות העוסקות ביזמות, דמיון, יצירתיות ומבט אל עתיד טוב יותר לחברה האנושית.

 

המרכז שנפתח לקהל באפריל 2023 מייצר חוויה מוזיאלית ייחודית בעזרת טכנולוגיות תצוגה מחוד החנית של התחום, עם מערכות אינטראקטיביות, מנגנונים המפותחים בבית המלאכה של המוזיאון ומערכת הקרנה מהמשוכללות בעולם.

במרכז שלושה איזורים:

המצאות העבר: שהתבססו על זיהוי צורך, רעיון, מוצר ואימוץ על ידי החברה. המצאות ורעיונות ששינו את חיינו ושרדו את את תנאי הכלכלה, הפוליטיקה והתחרות עם מעט מזל. בתערוכה זו ניתן לגלות ממציאות וממציאים בולטים שנבחרו מתוך אלפי דוגמאות.

מרכז החדשנות על שם משפחת ניושטדטר


המצאות ההווה: בהן נלמדות איך יזמות וחדשנות מתקיימות בימינו בקבוצות גדולות שבהן כל פרט תורם את חלקו לצורך הצלחת המשימה. המיצג מתמקד ב-5 נושאים: אומנות, קיימות, חינוך,טכנולוגיה וקהילה וממחיש כיצד החדשנות באה לידי ביטוי בתוכו. בנוסף, מציג חידון עם שאלות ובסופו ניתן לדעת מהן תכונות העל שלנו.


המצאות העתיד: בהן ניתנת האפשרות לבחור מבין חמשת הנושאים: אנרגיה, מזון, מים, איכות חיים וטיפול באשפה ובכל בחירה לראות פתרונות חדשניים שישפרו את חייהם של בני האדם בעיר העתיד. 

מרכז החדשנות על שם משפחת ניושטדטרובהמשך ניתן למצוא אולם הקרנות אימרסביות המדמה מסע בתוך גוף האדם.

המרכז מתמקד בתערוכות מבוססות טכנולוגיה, שעסקו ביזמות, דמיון ויצירתיות חווייתית, במטרה לעודד ולעורר מחשבות על העתיד האנושי וקידומו. הוא פותח את שעריו עם שתי תערוכות ראשונות לכל המשפחה: "תערוכת מחזור הדם" – מסע אינטראקטיבי, מהפנט וסוחף באולם הקרנה היקפי וחדשני, מלווה במוזיקה מותאמת, לתוך מערכת הדם האנושית.

זוהי חוויה אומנותית-מדעית, המאפשרת גילוי לעוצמת הסערה התמידית, המתחוללת בגופנו; מיליארדי תאים נעים יחד לכל הכיוונים, חילוף החומרים נעשה כהרף עין, המערכת החיסונית מפקחת על המתרחש, ועוד.

מרכז החדשנות על שם משפחת ניושטדטר

 

 מרכז החדשנות על שם משפחת ניושטדטר

*לא ניתן להיכנס למרכז החדשנות עם עגלות תינוקות, מומלץ להגיע עם מנשאים.