האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
כנס בנות במדעים וטכנולוגיה

כנס בנות במדעים וטכנולוגיה

כל תלמידות פרוייקט במו"ט במחוז חיפה והצפון, הגיעו למדעטק ביחד


למעלה משלוש מאות תלמידות בתי ספר במחוז חיפה והצפון, הגיעו למדעטק ביו חמישי 10.3.11, לכנס השני של פרוייקט 'בנות במדעים ובטכנולוגיה'  שמטרתו לקדם את הלימודים בתחומים האלו אצל בנות.

בכנס, ששנערך במעמד מנכ"ל מדעטק ד"ר רונן מיר, ד"ר רונית אשכנזי, סמנכ"לית רשת עמל ומהוגי הפרויקט, גב' הילה גלברג וגב' אילנה טרוק ממחלקת החינוך בעיריית חיפה, שמעו התלמידות הרצאה של פרופ' שלומית לבנברג, ראש מעבדה בפקולטה להנדסה ביו-רפואית בטכניון. במרכז הכנס עמדו מפגשים אישיים, בקבוצות קטנות, בין התלמידות ובין מהנדסות מהטכניון ומהחברות אינטל ורפאל. במפגשים סיפרו המהנדסות לתמידות על משמעות הבחירה במקצועות טכנולוגיים ומדעיים עבורן, על היתרונות הרבים הגלומים בתעסוקה בתחומים אלו, והנחו את התלמידות בפתרון משימה של בניית מודל הנדסי קטן.

 

 

פרוייקט 'בנות במדעים וטכנולוגיה' מנוהל על ידי המינהל למדע וטכנולוגיה במשרד החינוך, בשיתוף עם היחידה לשוויון בין המינים. מטרות הפרויקט הן הבאה למודעות התלמידות של הכדאיות בבחירת מקצועות מדעיים-הנדסיים, הן לצורך פיתוח קריירה והן להשתלבות בחברה עתידית שהיא עתירת מדע וטכנולוגיה, העלאת האמונה של הבנות ביכולתן להצליח והגעה לדרכי הערכה שיוויוניות.