האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
פאב-לאב מדעטק - אודות המעבדה

פאב-לאב מדעטק - אודות המעבדה

יצירת קשר והזמנת פעילות בפאב-לאב בטופס יצירת קשר עם אגף חינוך מדעטק

 

מה זה פאב-לאב?

פאבלאב הוא מקום בו כל אחד ואחת יכולים לתכנן ולייצר (כמעט) כל דבר. לתכנן בעזרת מחשב, לייצר באמצעות מדפסת תלת-מימד, חיתוך לייזר ואמצעים מתקדמים אחרים.
עד לא מזמן, תכנון וייצור של מוצר היה תחום למקצוענים בלבד. בפאב-לאב מדעטק, ייצור הוא דבר אישי. הכלים המודרניים מאפשרים להפוך רעיונות יצירתיים למציאות, ואפילו להוריד מוצרים מהאינטרנט ולהתאימם אישית, בין אם זו מתנה נחמדה ומקורית ועד עזרים לבעלי מוגבלויות.

 

מה עושים בפאבלאב?

הופכים רעיונות למציאות. כל תהליכי התכנון, ההכנה לייצור והביצוע בפועל מתבצעים במקום אחד ליצירת מוצר. אנו מציעים שירותי הדרכה וייצור אישי, קורסים וסדנאות לקבוצות, תכניות חינוכיות ומפגשים חווייתיים להתנסות.
למידע על קורסים וסדנאות ושירותי ייצור דיגיטלי היכנסו  לדף בפאב-לאב מדעטק.

 

 

למי מיועד הפאב-לאב?

פאבלאב מאפשר לכל אחד ואחת, בכל גיל, להתנסות בהפיכת רעיונות למוצר אמיתי.

פאבלאב מחפש את היוצרים, אלה ש"עשה זאת בעצמך" היא מילת מפתח ביחס שלהם, מילדים סקרנים שאוהבים לפרק דברים ולהרכיב אותם בחזרה, בעלי תחביבים יצרניים (טיסנים, רובוטים, בניית דגמים, צילום) וגם בעלי מקצוע עם נטיה לייצור עצמי, אמנים, ממציאים ברוחם ונשמח גם לפגוש כאן אזרחים ותיקים שרוצים ליצור ומוכנים לשתף מנסיונם.

לא משנה אם אתם אומנים קונספטואליים או "גיקים" טכנולוגיים, תלמידי בית-ספר או בוגרי אוניברסיטה, צעירים או מבוגרים, נשים או גברים - לכם את הרצון לייצר משהו, אנחנו כאן בשבילכם.

 

מה זה השם הזה פאבלאב (FabLab)?

התחלות של שתי מילים באנגלית Fabrication Laboratory - מעבדת ייצור.

רשת פאב-לאב העולמית היא יוזמה של המרכז לביטים ואטומים באוניברסיטת MIT - Massachusetts Institute of Technology וכוללת כ-300 מרכזים ברחבי העולם.
בישראל, מלבד מדעטק פאבלאב, קיים פאב-לאב נוסף בירושלים.

 

* מדעטק פאב-לאב נתמך על ידי משפחת וונגר