האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
קטלוג לבתי הספר התיכוניים

קטלוג לבתי הספר התיכוניים

קטלוג תיכון תשפ"ד

להזמנת פעילות:
רוזאן סבאג:  04-8614530 [email protected]      
מיכל טל:  04-8614429

לבניית תוכנית ייחודית:
אירנה פולישוק: [email protected]
הפעילויות משולבות בסיור בתערוכות. 


פעילויות במרכז הרובוטיקה
 

הדגמות אינטראקטיביות עם רובוטים מתקדמים 45 דק'

במופע יוצגו מספר רובוטים ביניהם רובוטים דמויי אדם מסוג Nao  ,Pepper ו-RoboThespian, ורובוטים נוספים: רובוט הכלב AIBO ו-Bioloid. התלמידים ייחשפו ליכולות הרובוטים, מרכיביהם ועקרונות פעולתם. הרובוטים ידברו, יצייתו לפקודות קוליות של המפעיל, ירקדו ויבצעו משימות תוך שימוש במנועים, חיישנים רבים ותקשורת אלחוטית. המדריך ישתף תלמידים באינטראקציה עם הרובוטים.

רובוטיקה כחול-לבן (הרצאה והדגמה) 2 שע' אקדמיות

בהרצאה יוצג התחום של רובוטיקה חינוכית, חוויות הקשורות לפעילויות רובוטיקה בישראל ופרויקטים מיוחדים שנעשו במדעטק. ההרצאה תלווה בצילומים וקטעי וידאו אישיים של המרצה ובהדגמות אינטראקטיביות של מודלים ורובוטים מתקדמים, ביניהם רובוטים דמויי אדם ודמויי בעלי חיים.

רובוטים במנהרות 2 שע' אקדמיות (לא למגמות טכנולוגיות)

הפעילות תתמקד ברובוטים ניידים ובפרט ב"רובוטים במנהרות" שתפקידם לזהות מוקשים ולהתריע עליהם. התלמידים יתכנתו רובוט נייד המבוסס על ערכת רובוטיקה לימודית.
המשתתפים ייחשפו גם לסביבה של תכנות רובוטים וירטואליים - CoderZ  עם רובוט נייד. בכך, המעוניינים  יוכלו להמשיך את העשייה גם לאחר הפעילות במדעטק. התלמידים ישתתפו במופע קצר של רובוטים מתקדמים, ביניהם רובוטים דמויי אדם ודמויי בעלי חיים בעלי מרכיבים של בינה מלאכותית.


עבור תלמידים ממגמות טכנולוגיות ניתן לקבוע תוכנית ייחודית בתיאום מראש.

 

יצירת קשר עם אגף חינוך במדעטק והזמנת פעילות למערכת החינוך - לחצו כאן

פעילויות במתחם המייקרס (60 דק')

הנדסיה:

סדנת פתרון אתגרים הנדסיים מורכבים בעזרת כלים פשוטים, עבודת צוות, והמון יצירתיות.

מייקרס-מגדלור:

התלמידים יעבדו בקבוצות לתכנון ובניה של מגדלור והמעגל החשמלי המפעיל אותו, תוך שימוש במשאבים מוגבלים ויצירתיות אינסופית.

יצירת קשר עם אגף חינוך במדעטק והזמנת פעילות למערכת החינוך - לחצו כאן

הדגמות ומעבדות

אסטרונומיה:

התלמידים יצאו למסע במרחבי השמיים שמעלינו. דרך הפלנטריום שלנו נעלים את האדמה מתחת לרגלינו ונבקר בכוכבי הלכת השכנים וירחיהם. התלמידים יתנסו בשיגור טילי קרח יבש, תוך למידת העקרונות המאפשרים את תעופת הטיל.

בישול מולקולרי:

כאשר המזון שלנו נמצא תחת מתקפה, אנו נאלצים למצוא פתרונות יצירתיים על מנת לשמר אותו. היכרות עם עולם הפולימרים והג'לים ושימושיהם במטבח העתיד (וההווה), טמפרטורות ולחצים קיצוניים המאפשרים לאסטרונאוטים, ולנו, להנות מארוחה מזינה וטעימה. התלמידים יתנסו בשימוש בג'ל לשימור מזון ויכינו כדוריות ג'ל משנות צבעים.


זיהוי פלילי:

בשיעור זה נבחן כמה דרכים שונות לזיהוי פושעים על סמך ראיות מזירת הפשע, העקרונות של אבחנה מבדלת ושימושים לזיהוי פלילי. התלמידים ינסו למצוא פושע מבין כמה חשודים בעזרת מספר בדיקות כימיות של ראיות מזירת הפשע והחשודים.

הכימיה שבינינו:

בין מגיבים ותוצרים ישנו עולם ומלואו, עשיר בצבעים ועננים בבקבוקים. בין אם מדובר בתגובות ליצירת חומרים חדשים, או פשוט כדי לזהות חומרים קיימים, בכל תגובה קיים קסם שרק מחכה להתגלות. על ידי שימוש בתכונות החומרים ניצור מפגן של צבע, אש ועננים, נכיר תגובות תנודתיות, שעון כימי, ונראה שאפילו האוויר סביבנו יכול להיות מרתק- אם רק נדע לרתום את תכונותיו.

חשמל, מגנטיות, ומה שביניהם:

ברקים, רעמים ומגנטים מרחפים יסללו את הדרך להכרות עם תופעות חשמליות, מהיומיומיות ועד המאוד מוזרות. נבין מה לחשמל סטטי ולחשמל הרגיל שאנו מקבלים מתחנת הכח, איפה מחברים את המגנטים, נחשמל בובות, נשחק עם מוליכי על וננסה להרכיב את הסוללה המושלמת!

אלכוהול, עישון, סמים והשפעתם:

נגביר את מודעותם של התלמידים להשלכות הבריאותיות של שתיית אלכוהול, עישון ושימוש בסמים, תוך התייחסות לרקע המדעי. דרך הדגמות מרובות נציג בפני התלמידים את תכונותיהם של החומרים, וכמו כן את התהליכים המתרחשים בגוף במקרים בהם נעשה שימוש בחומרים אלה.

אנטומאז':

ניתוח וירטואלי של גופה המאפשר מסע לעומק מערכות הגוף השונות: דם, שלד, עצבים, נשימה...בשילוב סריקות CT המאפשרות צפייה בפרוסות אורך ורוחב של הגופה. המערכת מאפשרת בחינה של מערכות בודדות או הגוף ככלל.

 

יצירת קשר עם אגף חינוך במדעטק והזמנת פעילות למערכת החינוך - לחצו כאן


פעילות במתחם הפאב לאב

טכנולוגיות ייצור מתקדמות-

יישום של תוכניות ויחידות לימוד המשלבות תכנים הומניים ומדעיים, STEAM ,בפיתוח תוצרים משמעותיים ע"י תלמידים תוך חשיפת ילדים ובני נוער למיומנויות המאה ה-21. התלמידים ילמדו מידול (Tinkercad), הדפסת תלת מימד, חיתוך בלייזר, אלקטרוניקה ובקרה (Microbit BBC , תכנות Scratch).
ניתן לתאם מפגש חשיפה לאחד התחומים (2 שע' אקדמיות) וניתן להגיע לסדרת מפגשים ולבנות תכנית ייחודית.

האקתון ומייקאתון

האקתונים ומייקאתונים משמשים למטרות שונות, כמו גיבוש חברתי, לימוד חשיבה יזמית, סיעור מוחות, הערכת עמיתים ועוד. התלמידים ילמדו ויפעלו בסביבה ייחודית ומתקדמת. הם יחשפו למידול והדפסת תלת מימד, חיתוך בלייזר, לבניית מעגלי אלקטרוניקה ובקרה. ההאקתון יכול גם לשמש להאצה להגיע לתוצר בעל ערך, לעבודות גמר ולפרויקטי חקר בגילאים שונים.
מפגש אחד בן ארבע שעות (5.5 שעות אקדמיות).

לבניית תכנית והצעת מחיר בפאב לאב- שמוליק צ'אושו [email protected]

 

יצירת קשר עם אגף חינוך במדעטק והזמנת פעילות למערכת החינוך - לחצו כאן