האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
דבר המנכ"ל - קטלוג תוכניות חינוכיות במדעטק

דבר המנכ"ל - קטלוג תוכניות חינוכיות במדעטק

דבר מנכ"ל מדעטק - מר אלי שרמייסטר

 

 

התלות ההולכת וגוברת במדע ובטכנולוגיה והצורך של מדינת ישראל לשמור על היתרון היחסי במזרח התיכון הלא ידידותי, מחייבים התפתחותה של חברה ששולטת בטכנולוגיה, והמדע הוא מרכיב עיקרי בתרבותה. כדי לחולל מציאות שכזו ולבנות חברה שממצה את ההתפתחות המדעית ומובילה בחדשנות בכל התחומים, נדרש רצף עמוק וכולל של חינוך למדע ולטכנולוגיה מגיל צעיר, נדרש גידול בהיקף הפונים ללימודי מדעים וטכנולוגיה, נדרשת תרבות של יצירה וחדשנות וחברה שאינה חוששת מהקדמה בתחומי המדע והטכנולוגיה, ועוסקת בתקשורת מדעית.

 

בעת האחרונה מתפרסמים מאמרים ומחקרים שחושפים אתגר משמעותי בהיבט זה: פער שהולך וגדל בין הצורך בתלמידים, בסטודנטים ובמורים למדעים, במהנדסים ובאנשי טכנולוגיה, לבין המספרים הקיימים בפועל - בעולם המערבי בכלל, ובחברה הישראלית בפרט.

 

אנו במדעטק - המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה, מאמינים שכדי לגשר על הפער, חובה עלינו להצית את האהבה למדע ולטכנולוגיה כבר בגיל צעיר. לשם כך אנו פועלים ללא לאות, במגוון דרכים ושיטות חדשניות, שמשלבות התנסויות ומחזקות מיומנויות.

 

מדעטק הוא מרכז חינוכי-מדעי שמוביל בחדשנותו, בגישתו החינוכית, בשלל תוכניותיו פורצות הדרך ובמוצגיו האינטראקטיביים. מדעטק נושא באחריות לאומית לחיזוק החינוך המדעי והטכנולוגי בישראל, במטרה לעודד ילדים ובני נוער רבים ככל שניתן לבחור במדע כדרך חיים, להרבות בלימוד, לחקור, ליזום ולפתח. בכך מהווה מדעטק כלי עיקרי בטיפוח דור העתיד של מדענים ומהנדסים, ובסגירת הפערים בין הקיים לבין הנדרש.

 

במדעטק נהנים ילדים מכל רחבי המדינה ומכל שכבות ומגזרי החברה מהזדמנות ייחודית - חשיפה לתופעות ולעקרונות מדעיים, והשתתפות באירועים מרתקים בתחומי מדע שונים, תחת הנחיה מקצועית, ובאופן המותאם לתוכניות הלימודים הפורמאליות. בנות ובנים הבאים בשערי מדעטק חווים מסע ייחודי, ומגלים כי ניתן לחוש את המדע, לגעת בטכנולוגיה וליהנות מאד משניהם.


בין שפע החוויות שמציע מדעטק, מוזמנים תלמידי ישראל לפעילות מרתקת בשני מרחבי Makers שהישקנו לאחרונה, המהווים את 'המרכז ליצירה טכנולוגית שיתופית'. כאן מתמודדים הילדים עם משימות של חשיבה, תכנון ויצירה באמצעים מגוונים, שמכינות אותם לאתגרי העתיד. מוקד נוסף שהורחב לא מכבר הוא מרכז החדשנות של מדעטק, שכולל את הפאב-לאב - המעבדה לייצור דיגיטלי, לצד הנטריקס – מתחם חווייתי ביותר, שמשלב אמנות, משחק ומדע.

 

התערוכה המרכזית שתלווה אותנו עד סוף השנה האזרחית לפחות, עוסקת בעולם הדיגיטלי, שעוטף אותנו וחודר לכל תחומי החיים, לצורך הגברת המודעות וחיזוק ההיכרות עם היתרונות של העולם הדיגיטלי, לרבות שימוש נבון ובטוח ברשתות.

 

בשם סגל המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה, אני מזמין אתכם ואת תלמידיכם לבוא ולבקר במדעטק, וליהנות מחוויה לימודית ייחודית, מפרה ומעשירה ביותר.

 

כי כאן, במדעטק, יש מקום לסקרנות!

 

אלי