האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
מידע על כרסומת ממוחשבת cnc

מידע על כרסומת ממוחשבת cnc

בפאב-לאב מדעטק קיימת כרסומת ממוחשבת של חברת SHOPBOT

 

מידע טכני

  • שטח חיתוך כ- 240X150 ס"מ , גובה כ-30 ס"מ
  • עוצמת מנוע כרסום 5 כ"ס

 

נוהל העבודה עם CNC --

1. שליחת קובץ מראש לבדיקה במייל
2. קבלת הערכת תקינות קובץ והערכת עלויות ממומחה CNC - שימו לב שהערכות אלה הן לתיאום ציפיות בלבד ועלויות בפועל עשויות להיות נמוכות או גבוהות יותר לפי זמן בפועל
3. תיאום פגישה עם מומחה CNC

 

מידע חשוב למתכוונים לייצר ב- CNC 

הכנת הקובץ

עלות שעת מכונת CNC נמדדת במאות ש"ח. שיטת הכנת הקובץ, התוכנה בה הוכן, ופרטים קטנים בעיצוב יכולים להשפיע משמעותית על זמן הייצור ועלותו. מומלץ לתאם פגישת ייעוץ והכוונה עוד לפני שאתם ניגשים להתחיל בתכנון. 

תיאום פגישה -
- נוהל תיאום פגישה עבור CNC הוא שונה - להבדיל מפגישות לייזר/3D , אחרי פניה ראשונית אלינו נשלח את הקבצים שלכם לחוות דעת של מומחה CNC של פאב-לאב. 

- בגלל שתהליכי עבודה עם CNC מורכבים יותר מלייזר, פגישת CNC תתואם רק אחרי שקיבלתם אישור במייל ממומחה CNC שלנו שהקבצים שלכם מתאימים לייצור ותקינים, הגעתם לסיכום לגבי הזמנת חומרי גלם, וקיבלתם הערכה של זמן הייצור הצפוי (בתהליכי CNC ייתכנו סטיות של עשרות אחוזים עקב התפתחויות בשטח)

- זמינות מומחה CNC נמוכה יותר משאר מדריכי פאב-לאב, תיאום פגישה עשוי לקחת מספר ימים - קחו זאת בחשבון!

חומר גלם -

- חומרי גלם ל-CNC מגיעים בד"כ בגודל לוח של  2.4X1.2 מטרים, בחלק מהמקרים יש לנו חצאי לוחות. תאמו מראש עם מומחה CNC לפני הפגישה.
- שימו לב שחומרי גלם ל-CNC הם יחסית יקרים ואנו לא מחזיקים חומרים רבים במלאי. יש לוודא מול מומחה CNC מה החומר הרצוי ועוביו, ועשוי לקחת כ-3 ימי עסקים עד שנרכוש את החומרים עבורכם.
- אם תרצו להביא חומרים משלכם, יש לקחת מקדמי ביטחון כיוון שבניגוד ללייזר יש שיקולים של תפיסה למכונה וחליצת החומר לאחר העיבוד. לכן לעתים יש להביא חומר גלם גדול יותר משטח העבודה. שימו לב- אין באפשרותנו לחתוך עבורכם את חומר הגלם בנגרייה (מסור) למידות רצויות. התייעצו עם מומחה CNC אילו חומרים ומידות מדוייקות יש להזמין.

 

 

עלות פגישה -
- פגישת CNC בדרך כלל אורכת יותר זמן מפגישות לייזר/תלת. הכנת קובץ ללוח יחיד אורכת בממוצע 45-60 דקות ובמקרים מסויימים אף יותר. דבר זה מעלה את העלויות. לתשומת לבכם.
- תעריף עבודה עם CNC גבוה מתעריף עבודה עם לייזר - מומלץ לבדוק אפשרות לייצר עם לייזר או שיטה אחרת במקום CNC. כמו כן זמן הייצור בד"כ ארוך מלייזר במיוחד במקרים שיש להסיר כמות גדולה של חומר.

שימו לב -עלות ייצור CNC מחושבת באופן שונה מפגישות לייזר ותלת מימד - זמן ההכנה והייצור כולו ייחשב כזמן פגישת הייצור. בנוסף לכך תתווסף עלות זמן מכונה.

עלות זמן מכונה הינו 1.5 ש"ח לדקת מכונה.

לפרטים נוספים - עיינו במחירון ותקנון שירות ייצור אישי

 

כללים מנחים לעבודה עם מכונת CNC

  • סוגי פעולות שניתן לבצע  - חיתוך בעומק מלא, חפירת כיס (pocket), כרסום תלת מימדי ועוד.
  • חומרי גלם - עץ , פלסטיק ממגוון סוגים. לא ניתן לכרסם מתכת.
  • סוגי קבצים - ניתן לשלוח קבצים וקטוריים במגוון פורמטים. יש להכיר את המאפיינים המיוחדים בשליחת קבצים לכרסום, לדוגמא התחשבות בקוטר הכלי ויצירת שכבות שונות לכל תהליך.
    מומלץ ליצור קשר במייל fablab@madatech.org.il ולשלוח קבצים לדוגמא לקבלת משוב והצעת מחיר מאיש מקצוע בכרסום ממוחשב.