האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
פעילות חקר בכימיה

פעילות חקר בכימיה

במסגרת תוכנית פרוייקט החקר בכימיה, התלמידים משתתפים ב 4-5 מפגשים במהלכם הם בוחרים נושא מעולם הכימיה ומבצעים פרוייקט חקר באותו נושא.

מטרות מרכזיות

תוכנית פרוייקט חקר בכימיה מאפשרת לתלמידים מחטיבת הביניים (המבצעים עבודת חקר), ולתלמידי כימיה בחטיבה העליונה, לבצע  ניסויי חקר ברמות שונות, המהווים חלק מיחידת המעבדה בכימיה. רמת המעבדה, דרכי הפעלה ומפרט הפעילות נקבעים יחד עם המורה המלמד/ת ובהתאמה לכיתתו/ה. כמו כן מתקיימים ימי העשרה לכיתות י"א- י"ב, שהתכנים בהם נקבעים יחד עם המורה המזמין/ה.
מטרות התוכנית הן לעודד חשיבה מדעית בקרב התלמידים, לאפשר לתלמידים להתנסות בשיטות מחקר מתקדמות, לבצע התאמה של התוכניות לצורכיהם הייחודיים של בתי ספר שונים, לפתח וליישם תוכניות מתמשכות עם בתי ספר ולפתח מסלולים ייחודים לתלמידים בעלי מוטיבציה לימודית גבוהה תוך שיתוף פעולה עם מוסדות המחקר.

מגוון הנושאים הרחב לפעילויות החקר:  לאכול בחמישה צבעים  -  חקר פיגמנטים צמחיים,  קולה ובריאות – היבטים כימיים, האם צריך בשר בשביל ברזל, אריזה "חכמה" של תרופות,  "אלקטרוכימיה עם פירות", "גלים כימיים", כימיה של עישון,  כרוב כבוש – מדוע זה בריא?,  קרם הגנה "ירוק", כלורופיל "מלאכותי", מה בין התא לננו חלקיקי זהב?, שריפת דלקים – אנרגיה, כימיה, סביבה.
 

מעבדות חקר נוספות לפי תוכנית הלימודים של המבנית "יש לי כימיה עם הסביבה"
·         קביעת קשיות מי שתייה
·         קביעת ריכוז יוני כלור במי שתייה
·         מצעי ספיחה
·         בקבוקים "לוהטים" – אפקט "חממה"

 

להזמנת פעילות:
מחלקת הזמנות – טלפון: 04-8614429 , 04-8614560, 04-8614530