האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
תערוכת עולמות הגוף

תערוכת עולמות הגוף

 

תערוכת עולמות הגוף, שהוצגה במדעטק במהלך שנת 2009, נסגרה אחרי למעלה מ-300,000 מבקרים.
אנו מודים לכל השותפים בהצלחה הגדולה, ובעיקר כמובן לקהל הגדול שהגיע והתרשם מנפלאות הגוף האנושי.

 

20 מוצגי גוף ולמעלה מ-130 איברים אוטנטיים של גוף האדם נחתו בתחילת חודש אפריל בישראל במסגרת תערוכת עולמות הגוף, Body Worlds , התערוכה המדוברת ביותר בעולם, העושה שימוש בגופות אדם אמיתיות שמאפשרות את חשיפת המבנה האנטומי המדהים והמדויק של הגוף האנושי.

זוהי הפעם הראשונה בה מוצגת תערוכה מסוג זה בישראל , בעולם צפו בה למעלה מ-30 מיליון מבקרים . התערוכה מוצגת כיום בארצות הברית (סן דייגו, בופאלו) ובאירופה (לונדון, ברלין, ציריך).

מטרת התערוכה ושליחותה הינה לגלות ולחשוף את המבנה האנטומי של גוף האדם ותפקודו במעין שיעור יחיד במינו על מורכבות גוף האדם ,הגברת הערנות למצב בריאותו ולחשיבות אימוץ אורח חיים בריא. 

 

התערוכה הכוללת כאמור, 20 מוצגי גוף אוטנטיים של גוף האדם בשלמותו, מעל 130 איברים פנימיים בודדים שעברו כולם שימור, מאפשרת בנוסף להתבוננות במערכות המופלאות של הגוף האנושי גם התבוננות באופן פעולתו כאשר הוא בריא ובשעה בה הוא קורס כתוצאה ממחלה, כיצד נראים האיברים במצוקה וכדומה.

עוד ניתן לראות השוואה בין ריאותיו של אדם שאינו מעשן למעשן, השוואה בין כבד של אלכוהוליסט מול כבד בריא ולצפות במסגרת התערוכה במערכות הגוף השונות כמו מערכת כלי הדם, מערכת העצבים, מערכת העיכול במצבן הטבעי ובמצבי חולי שונים.
מקורם של כל המוצגים - בתורמים אשר בעודם בחיים, תרמו את גופם לצורך הצגתו בתערוכה. מתוך רצון לתרום לחינוך לבריאות ולמודעות הציבור הרחב למערכות השונות של הגוף .

את תהליך השימור המיוחד של גוף האדם בטכניקה ייחודית (פלסטיזציה) , המציא הרופא המומחה לאנטומיה ד"ר גונטר פון האגן.

יצוין כי התערוכה מוצגת בכל רחבי העולם במוזיאוני מדע שונים ולאחר שנבדקו באופן יסודי כל פלטפורמות התצוגה בישראל החליטו בעלי התערוכה הבינלאומית לבחור במדעטק המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל חיפה, כאתר המתאים להצגתה.

  • תערוכת עולמות הגוף
  • תערוכת עולמות הגוף
  • תערוכת עולמות הגוף
  • תערוכת עולמות הגוף
  • תערוכת עולמות הגוף