האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
תערוכת החלל הבינלאומית במדעטק

תערוכת החלל הבינלאומית במדעטק

תערוכת החלל הבינלאומית Beyond Planet Earth נסגרה
החל מקיץ 2016 מוצגת במדעטק תערוכת "האדם והחלל" וכן תערוכת האסטרונומיה "מבט אל השמים" כחלק מפסטיבל החלל במדעטק.

 

תערוכת החלל הבינלאומית במדעטק

תערוכת החלל הבינלאומית BEYOND PLANET EARTH הוצגה במדעטק, החל מאמצע חודש מרץ 2013 ועד סוף ינואר 2014. התערוכה הציגה את החזון של עתיד המסע האנושי במערכת השמש ומעבר לה.

להסבר על התערוכה לאורכה, לפי החלקים המרכיבים אותה לחצו כאן

 

המסע האנושי לחלל מתמקד כבר כמה עשורים במסלולים המקיפים את כדור הארץ, עם תכנית המעבורות שהסתיימה, ועם פעילות תחנת החלל הבינלאומית. תערוכת החלל הציגה את הצעדים הבאים: ההיפרדות מכדור הארץ, המעבר לתחנת קבע על הירח, התיישבות על מאדים, נחיתה על אסטרואיד ויציאה אל המחוזות הרחוקים ביותר במערכת השמש ואף מעבר לה. יחד עם זאת התערוכה ציינה גם את אבני הדרך החשובות ביותר בסיכום חמישים השנים הראשונות של חקר החלל.

תערוכת "BEYOND PLANET EARTH" היא תערוכה בינלאומית מובילה, שהגיעה אלינו מאחד המוזיאונים המכובדים ביותר בעולם: Museum of Natural History בניו יורק. התערוכה פותחה בשיתוף פעולה של מספר מוזיאונים, בינהם גם מדעטק – המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה.

יודעים מה ההבדל אסטרונאוט לקוסמונאוט? במיוחד בשביל זה יש דף מונחים בנושא חלל.

 

בתערוכה הוצגו בין השאר: בסיס קבע על הירח, עם מודל גדול של מגורים מתנפחים, שיכולים לאכלס ארבעה אסטרונאוטים. מעלית חלל מיוחדת, שמיועדת להעביר חומרים נדירים ממכרות בירח. מודל גדול של האסטרואיד איטוקאווה ממנו נאספו חומרים על ידי רכב החלל היפני "היאבוסה". מאדים זכה להתייחסות נרחבת בתערוכה, עם מודל בגודל מלא של מעבדת החלל המשוכללת ביותר שנמצאת היום על פני הכוכב האדום "סקרנות". בגד חלל עתידני, מבחן מדעי לאפשרות להתאים את תנאי החיים על מאדים לבני אדם, והמחשה של טיסה בשמי המאדים. המסע הרחיק עוד אל הירח "אירופה" של כוכב הלכת צדר ואף מעבר לגבולות מערכת השמש. 

התערוכה הציעה חוויות נוספות, תראו אותן כאן

 

תרחישים אותם פגשנו רק בספרי וסרטי המדע הבדיוני נרקמים לאפשרויות מציאותיות, במבחן המדע וההתפתחות הטכנולוגית, בתערוכה מרתקת שהיא כולה חוויה של הסתכלות אל העתיד, הקרוב וגם הרחוק יותר, של מחקר ומסעות מאוישים של המין האנושי אל מרחבי החלל האינסופיים.

שנת 2013 במדעטק היתה שנת חקר החלל ובנוסף לתערוכת החלל התקיימו מגוון רחב של פעילויות ואירועים בסימן חלל. 

  • תערוכת החלל הבינלאומית במדעטק
  • תערוכת החלל הבינלאומית במדעטק
  • תערוכת החלל הבינלאומית במדעטק
  • תערוכת החלל הבינלאומית במדעטק
  • תערוכת החלל הבינלאומית במדעטק