האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
שיתוף פעולה של מדעטק עם SpaceIL

שיתוף פעולה של מדעטק עם SpaceIL

החללית הישראלית הראשונה על הירח

במסגרת שנת חקר החלל במדעטק, שמחנו לשתף פעולה עם עמותת SpaceIL שמתכוננת לשגר את החללית הישראלית הראשונה אל הירח.

דגם בגודל מלא של החללית הישראלית הוצג לקהל במתחם מיוחד בתוך תערוכת החלל הבינלאומית Beyond Planet Earth, אנשי הקבוצה הזמינו את מבקרי מדעטק להרצאות על הפרוייקט, וכמו כן התבצע שיתוף פעולה בפעילות החינוך של מדעטק.

 

אז על מה מדובר בעצם?

                                                                                                עמותת SpaceIL הוקמה בעקבות האתגר שהציגה חברת Google בתחרות העולמית עליה הכריזה Lunar X Prize. הרעיון הפשוט הוא הנחתת חללית לא מאוישת על הירח בנחיתה רכה (לא להתרסק..), לשדר בשידור חי תמונות ווידאו באיכות HD ולהזיז את החללית למרחק 500 מטרים על אדמת הירח.

 

הפרס המובטח הוא 20 מיליון דולרים, אבל המטרה המוצהרת של הקבוצה, שהיא הנציגה הישראלית היחידה מתוך 23 קבוצות פרטיות מרחבי העולם, אינה הפרס הכספי, אלא ההזדמנות לנצל את האתגר להמשיך ולבסס את מעמדה של מדינת ישראל כיוזמת ומובילה טכנולוגית ומדעית, ובעיקר- לסחוף המוני צעירים נלהבים בעקבות הרעיון ולשמש השראה לדור חדש שלם של אנשי מדע, טכנולוגיה, הנדסה ומחקר.
בכל מקרה, עמותת SpaceIL מחוייבים לתרום את כספי הפרס, במידה ויזכו בו, לטובת קידום המדע והחינוך למדע וטכנולוגיה בישראל.
בתור המוזיאון הלאומי למדע טכנולוגיה וחלל, שחרט על דיגלו את קירוב הקהל למדע בדרך חוויתית ומהנה, אנחנו גאים להיות שותפים בפרוייקט המצויין הזה, ומקווים לשמוח ביחד עם כולם ביום שהחללית תנחת על הירח.

 

בקרו אותם באתר האינטרנט:  www.spaceil.co.il

ובפייסבוק: www.facebook.com/SpaceIL