האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
אודות מדעטק

אודות מדעטק

מדעטק, המוזיאון הלאומי למדע טכנולוגיה וחלל, מרכז דניאל ומטילדה רקנאטי, חיפה, הוא מוזיאון המדע הגדול בישראל.

מדעטק פועל מתוך שליחות לקירוב הקהל הישראלי לתחומי המדע והטכנולוגיה בדרך חווייתית ומהנה. במרכז פעילות מדעטק עומדות התערוכות. למעלה מ-20 תערוכות קבע, פארק מדע ותערוכות אורחות, כולן בנושאי מדע וטכנולוגיה מגוונים. רוב המוצגים בתערוכות אינטראקטיביים ופעילים ומזמינים את המבקרים לגעת, להפעיל, להתנסות ולחוות עובדות מדעיות, עקרונות טכנולוגיים ותופעות מעניינות ממגוון גדול של תחומים.
מלבד אירוח קהל משפחות בימי החופשות, השבתות והחגים, מארח מדעטק קבוצות מאורגנות ממערכת החינוך, צה"ל וגורמים נוספים, לפעילות בתערוכות ובמרכז המעבדות וההדגמות הגדול, שמכיל אולמות הדגמה מאובזרים ומעבדות משוכללות להתנסות אישית במגוון פעילויות מדעיות.

 

מדעטק - המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל

 

מדעטק שוכן במתחם ההיסטורי של הטכניון, בשכונת הדר הכרמל ומשתרע על פני קמפוס רחב, בן 28 דונמים, שמקיף את הגן הצפוני, בו עומד עץ הדקל שנטע אלברט אינשטיין בביקורו בישראל בשנת 1923, את בניין הטכניון ההיסטורי היפה, בחצר הקמפוס שוכן פארק המדע, ובהמשך בניין התערוכות המתחלפות ואגף המעבדות הגדול של מדעטק חינוך. בחלק הצפוני של הקמפוס מוצעת חניה למבקרים, ובבניין של ביה"ס בסמת לשעבר שוכן בית המלאכה של מדעטק.

 

 


 

סרטון תדמית של המוזיאון משנת 1990: