האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera
מאדים בשלושה ממדים (תערוכת עבר במדעטק)

מאדים בשלושה ממדים (תערוכת עבר במדעטק)

מדעטק, המרכז הגרמני לתעופה וחלל (DLR) בשיתוף עם השגרירות גרמניה בישראל גאים להציג את התערוכה מאדים בשלושה ממדים.

התערוכה נפתחה ב-27.11.2011 וננעלה ב-31.1.20212.

 

התערוכה מציגה תמונות בתלת ממד של מאדים ברזולוציה שעוד לא נראתה מעולם. התמונות צולמו על ידי החללית האירופאית "מארס אקספרס" באמצעות מצלמת סטריאו ברזולוציה גבוהה (HRSC). באמצעות טכנולוגיה ייחודית שפותחה בגרמניה, עדשת מצלמת ה-HRSC יכולה לתעד את הטופוגרפיה של מאדים בצורה קרובה לדרך בה היא נתפסת ע"י עין אנושית. תמונות אלו חושפות את השטח בצבעים אמיתיים, בתלת ממד וברזולוציה של כ-10 מטרים.

 

מארס אקספרס חגה מסביב למאדים על מנת לחקור את המבנה הגיאולוגי, את המינרלים והאטמוספרה של כוכב הלכת, כבר מסוף שנת 2003.

למבקרים צפויה נקודת מבט חדשה לחלוטין בקירוב שלא נראה קודם של הנוף הזר ועם זאת מוכר באופן מסקרן. הם יוכלו לצפות בתמונות של כל אחד מתשעת התהליכים הגיאולוגיים שעיצבו את תצורת הנוף במאדים, לאורך  מיליארד שנים – וולקניות,מים, קרח, סחף, רוח, לוחות טקטוניים, הקטבים, שיקוע והיווצרות המכתשים. בנוסף, מוצג מידע נרחב על חקר המאדים והירחים שלו.


יותר שני מיליון מבקרים כבר ראו את התערוכה בגרמניה, במרכזי האו"ם באוסטריה ובניו יורק, כמו גם בארה"ב, בקנדה, יפן, תאילנד וסינגפור.

 

ד"ר תומס וייסנברג, ראש האגף ליחסים בינ"ל של הועד המנהל של ה-DLR, שביקר במדעטק לכבוד פתיחת התערוכה החגיגית אמר: "קיימת מסורת ארוכה בגרמניה ובאירופה של טיסות בחלל. בהקשר זה, לכבוד הוא לי להציג את התמונות המרהיבות הללו של שכנינו בחלל. הן צולמו בתלת ממד באמצעות מצלמה גרמנית, ופותחו ע"י ה-DLR. כאשר אתם מבקרים בתערוכה, תוכלו להגיע הכי קרוב שאפשר לכוכב הלכת האדום. מאדים הוא דוגמא מצוינת לשיתוף הפעולה הגלובלי בתחום המדע והטכנולוגיה".